Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

6.Ay Bebek Gelişimi

Bebeğiniz ilk yılını yarıladı bile! Yeteneklerini ve onları kullanma isteğini gözlemleyin ve gelişmesini sağlayın. İşte bebeğiniz, gülümsüyor, sallanıyor, konuşuyor ve yörüngesinde ki herkesi eğlendiriyor. Artık araştırmalarına da başlıyor: onun ulaşabildiği her şeye dokunma ve tatma dürtüsüne karşı dikkatli olun.

6.Ay Bebek Gelişimi

Bebeğiniz ilk yılını yarıladı bile! Yeteneklerini ve onları kullanma isteğini gözlemleyin ve gelişmesini sağlayın.

İşte bebeğiniz, gülümsüyor, sallanıyor, konuşuyor ve yörüngesinde ki herkesi eğlendiriyor. Artık araştırmalarına da başlıyor: onun ulaşabildiği her şeye dokunma ve tatma dürtüsüne karşı dikkatli olun. Buna köpek kakası ve maması da dahil! Büyük ihtimalle siz onu dik tuttuğunuzda bacaklarındaki ağırlığı kaldırabilir ve emekleyerek de olsa gezintiye çıkmaya başlayabilir. Küçük akrobatlar kendilerini ayağa kaldırmaya çalışabilir ya da karınları üzerindeyken oturma pozisyonuna geçebilirler.

Bebeğinizin basit motor, sosyal, dil ve entellektüel yetenekleri gelişmektedir. Altıncı ay muayenesinde üçüncü aşılanma dönemine hazırlıklı olun.
Pek çok bebek, gerçekten sadece sizinki değil, geceleri uyumuyor olabilir. Yani bazı uyku stratejileri geliştirme vakti geldi.

Bebeğinizin dişi çıktıysa yakında bebek diş fırçasıyla dişlerini fırçalamaya başlamalısınız. Dişten bahsetmek gerekirse, bebeğinizin diş ve diş etlerinin düzgün olması için bebeğinizin ağzında biberonla uyuyakalmamasına dikkat edin.

Belki de bebeğinizin yemek düzeni değişmektedir: Artık beslenme düzeninde yemesi ve yememesi gereken yiyecekler olabilir: Ona ilk çikolatalı sütünü ayda kurabiyesini vermek için sabırsızlanıyor olmalısınız ama özellikle ilk 12 ay boyunca uzak durmanız gereken yiyecekler vardır. Çünkü bazı yiyecekler bebeğinizin gelişmekte olan hassas sindirim sisteminiz etkileyebilir.

Fıstık, ceviz, inek sütü, çilek, portakal ve portakal suyu, karides, çikolata, yumurta akı, bal, buğday içeren besinlerden uzak durması gerekmektedir.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 575

 • Sanatçıların eski ve yeni halleri
  Sanatçıların eski ve yeni halleri

  Süresi : 00:57 İzlenme : 789

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 719

 • Hayır demek güzeldir!
  Hayır demek güzeldir!

  Süresi : 01:16 İzlenme : 428

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 1472

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön