Bebeğinizi kanserden korumak için yemeniz gerekenler!

21 Mayıs 2012 tarihinde Pediatrics dergisinde yayınlanan St Louis Washington Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi'nden araştırmalarda, folik asit takviyesi öncesi ve sonrasında kanser oranları ile karşılaştırıldı.

Bebeğinizi kanserden korumak için yemeniz gerekenler!

1996 yılında Amerika Gıda ve İlaç Kurumu, gıdaların folik asit ile takviye edilmesinin zorunluluğu olduğunu bildirdi. Folik asit ile güçlendirilmiş gıdalar ekmek, makarna, un, tahıl ürünlerini içerir. Folik asit kırmızı kan hücrelerinin oluşması için vücut tarafından ihtiyaç duyulan B vitaminidir.

Folik asidin gıdalar ile güçlendirme sonrasında, tümör, primitif nöroektodermal tümörler ve ependimomalar çocuklarda daha düşük oranda görülmeye başlandı. Tümör çocukluk böbrek kanserinin en yaygın biçimidir.

Folik asit koyu yeşil yapraklı sebzelerde doğal olarak bulunur. Ayrıca baklagiller, narenciye, meyve suları ve meyvelerde bulunur. Hamile, hamile olmayı düşünen kadınlar doğum kusurları önlemek için her gün folik asit 400 mcg tüketmelidirler. Araştırmalara göre, her yıl 2500’den fazla bebek nöral tüp doğum kusurları ile doğar.

Bunların yaklaşık yarısı doğum öncesi folik asit takviyesi ile önlenebilir.

21 Mayıs 2012 tarihinde Pediatrics dergisinde yayınlanan St Louis Washington Üniversitesi ve Minnesota Üniversitesi'nden araştırmalarda, folik asit takviyesi öncesi ve sonrasında kanser oranları ile karşılaştırıldı.

Baby Center'da yer alan habere göre 1986 ve 2008 yılları arasında 0 ila 4 yıl yaş 8000’den fazla çocukta kanser tanısı konuldu. Çocuklar için kanser oranlarının insidansı folik asid öncesinde ve sonrasında hiç değişmedi. Ancak yukarıda listelenen belirli kanser oranlarında düşüş görüldü. Biz gıda tavsiyesi ve kanser oranındaki düşüne ilişkin daha fazlaya araştırmaya yakından bakmak gerekiyor.

Koyu yeşil sebzeler, mercimek, fasulye, et, balık ve kepekli tahıllar bakımından zengin bir diyet yapmak gerekiyor.

Michelle Obama, sağlıklı beslenmenin önemini hakkında ailelere hatırlatmak için çok çalışıyor. Bu sadece politika ya da hükümet ile ilgili değil, ailelere obeziteyle savaşa yardım etmek ve çocuklarımızın genel sağlık iyileştirilmesi ile ilgili edilir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?
  Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?

  Süresi : İzlenme : 1722

 • Çin yemeği tarifi
  Çin yemeği tarifi

  Süresi : 00:59 İzlenme : 350

 • Tiramisu nasıl yapılır?
  Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 939

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2854

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 4381

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön