Astroloji
Boğa
Boğa 21 Nisan - 20 Mayıs
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Boğa Burcu Günlük Yorumları

30.09.2011

Bugün, daha fazla kendinize, sevdiğinize ve ailenize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Kendi üzerinizde hissettiğiniz değişimler içsel olarak stres yaşamanıza neden olabilir. İşinize gereken özeni gösterdiğiniz bu dönem, aynı ilgiyi sağlığınıza ve düzeninize göstermeniz gerekecek.

Başımıza Neler Gelecek ? 26.02.2017

26 Şubat 2017'de saat 17.58’te Balık burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma daha çok Pasifik Okyanusu, Afrika’nın güney batısı, Güney Amerika, Pasifik ve Hint Okyanusu'nda, Antartika’da görülecek. Bir tutulma hangi bölgelerden veya ülkelerden görülüyorsa, o bölge veya ülkeler üzerinde değişimi gerçekleştirir.

 

Güneş tutulmaları kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda Güneş, Ay ve diğer gezegenlerinizle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

 

Bu tutulma değişken nitelikte bir tutulma olacak. Tutulmanın değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

 

Su elementindeki tutulmalar, sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, sel baskınları, gelgitlerin yüksek olması, tufanları, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyabilir. Yine önemli bir insanın ölmesi, zehirlenmeler, kimyasallar, petrol ve yağlarla ilgili konuların veya bu alanlardaki sorunların da karşımıza geldiğini görebiliriz.

 

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar Balık burcuyla alakalıdır. İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi gerekebilir ve duygusal bağımlılıklardan kaynaklı olarak vedalaşmak bize zor gelebilir.

 

Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler çıkarmamız kurtarıcımız olacaktır.

 

Tutulma haritasına baktığımızda tutulma zamanı Aslan burcu yükseliyor ve yükselen Regulus Takım Yıldızı ile birleşmekte ve yöneticisi Güneş, 7. Eve yerleşmiş. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklaşa atılacak adımlar, anlaşmalar, davalar, uluslarası davalar, ilişkiler, eş tarafı, açık düşmanlıklar, büyük baba, büyük anne alanları ve özellikle ilişkilerimiz bu tutulma zamanı önem kazanıyor. Bu alanlarda önemli başarılar elde edebiliriz ama Regulus Takım Yıldızı'nın bize verdiği bilgiye göre intikam duygusundan uzak durmamız şartıyla. Şartlar bir anlamda karşı tarafın elinde olabilir.

 

Tutulmanın yükselen yöneticisi Güneş, Neptün’le birleşiyor. Güneş, Neptün birleşimleri duygusallığı, hassasiyeti ve empatiyi artırır, bütünleşme isteği doğurur. Diğer insanlarla bütünleşerek yardımlaşma ve sosyal olgular hakkında çok şey öğrenebiliriz. Spiritüel ve okült konulara olan ilgimiz de artabilir. Bir yandan da Neptün kendi kişisel inanaçlarımızı, dualarımızı gösterir. Jüpiter dinin kurumsal boyutuyla ilgiliyken, Neptün kişisel dualar, inançları temsil eder. Başkaları, özellikle ilişkilerimiz, davamız, ortaklaşa adımlarımız için yapacağımız dualarımız önem kazanırken, sezgiselliğimiz bize yol gösterebilir. Yine bu dönemde başkalarının bizi aldatmasına, yanılgılara ve aldanmalara açık olabiliriz. Önemli kurumlardan onay almak isteyebiliriz. Bulunduğumuz durumdan başkalarının gelip bizi kurtarmasını beklemek çok büyük bir hayal olarak karşımıza çıkarken, kendimize ve yapacaklarımıza güvenerek yolumuzda ilerlemek, sormak, soruşturmak, analiz etmek, daha gerçekçi olmak aklımızın bir köşesinde olmalı.

 

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter’in - Uranüs karşıtlığı, kişisel istek ve özgürlüğümüzü arttırırken, yapmak istediklerimizi hayata geçirme aşamasında bir engelle karşılaşıldığında asileşmeyi, tepkileri, isyankarlığı arttırabilir. Şartlardaki inanılmaz değişimler, meydana gelecek olan ani olaylar var olan tansiyonu ortaya çıkarabilir. Bu tansiyon döngüsünü daha çok fikirsel alanda, sosyal medya, medya, yayıncılık, eğitim, dini konular, göçmenlikle ilgili konularda, hukuki davalarda, yargılarda, uluslararası ticarette ve eğitim hayatında deneyimleyebiliriz. İletişim, ulaşım, öğrenim alanlarında iyi disipline olmamız gerekebilir. Tutulmadan birgün sonra devrede olan Mars- Uranüs kavuşumuyla, beklenmedik, sürpriz gelişmeler, sıkıntı ve sorunlarda devrede olabilir. Maddi kazanımlarımızda ve elde ettiklerimiz konusunda geçmişte yaşadığımız bazı sıkıntı ve olaylar yeniden karşımıza gelebilir. Parasal konularda başkalarının oyununa gelmek, karşı tarafa bağımlı olmak, dolandırıcılık gibi etkilere dikkat edelim. Her tür ilişkimizin deneyiminden çok şey öğrenebiliriz...

 

Türkiye haritasındaki tutulma etkilerine bakacak olursak; tutulma Türkiye’nin 9. Evinde meydana geliyor ve Whole Sign'le bakarsak 10. Evini bağlıyor. 10. Evdeki tutulmalar, başkan, üst düzey yöneticiler, hükümet ve yetki sahibi kişilerle alakalıdır. Ülkenin diğer ülkeler gözündeki itibarı, saygınlığıyla ilgilidir. Yine ülkenin güvenliği, emekli ve yaşlı kesimi etkileyen kararlar bu evin konularıdır. Yine dış ilişkiler, uluslararası konular, yüksek öğrenim, öğretim, akademisyenler, turizm, medya, yayıncılık, göçmenler, din adamları, deniz ve hava yolları alanlarında bazı sıkıntılara, karmaşalara, karışıklıklara hazır olabiliriz. Bu alanlarda sosyal skandallar gün ışığına çıkabilir.

 

Tutulma Güney, Ay düğümümüzün üzerinde gerçekleşiyor. Kadersel bir dönem içindeyiz ve yukarıda saydığım alanlarda ortaya çıkacak karmaşa ve karışıklıklar bize bedel ödetebilir. Yine Mars - Uranüs kavuşumu meclis alanında gerçekleşecek. Askeri konularda beklenmedik gelişmelere, huzursuzluklara açık bir dönem olabilir. Askeri bölgelerde veya güvenlik gerektiren alanlarda terör eylemleri, halkın galeyana gelmesi, isyanlar ve grevlere açık bir dönem. Hava koşullarına, bir deprem ülkesi olarak olası deprem etkilerine dikkat etmeliyiz. İlk olarak 02 Mart’ta Merkür’ün tetiklemesi ardından 03 Mayıs’ta Mars’ın bu alanları tetiklemesiyle beraber bu tutulmanın etkilerini daha fazla hissediyor olacağız.

 

Şartların ve koşulların çok net olmayacağı, geçmiş dönem yaşanılanları ütopik, puslu ve masalsı bir şekilde algılayacağımız bu dönem, hesabımızı iyi yapmalı, gerçekçilikten uzak davranışlardan kaçınmalıyız. Kendimizi başkalarına kurban etmemeye, yüzleşmelerden kaçınmamaya özen göstermeliyiz. Anlayış, empati her konuda aşırıya kaçtığımız konuları toparlamamıza yardımcı olabilir.

 

BURÇLARIN AŞK UYUMU

Astroloji yaşamımızdaki birçok şeyi etkilediği gibi aşk hayatımızı da etkiliyor. Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Burcunuzun ve onun burcunun aşk hayatınıza etkisi ne olur? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın...

Boğa ile Koç Aşk Uyumu

Koç ve Boğa'nın birlikteliği Boğa'dan gelen aşk ve Koç'tan gelen tutkunun doğal bir bütünlüğüdür. Bu ilişki tamamen denge ile ilgilidir. Koç, derhal harekete geçmeyi isterken; Boğa, çok daha yavaş gitmeyi tercih eder. Boğa birliktelik ve romantizm ister – açık sözlü ve atılgan Koç'a tamamen yabancı olan iki konsept... Boğa-Koç eşleşmesi, her iki burç için de çok etkili bir öğrenme deneyimi olabilir. Boğa, Koç'a gereksiz dürtülerinden vazgeçmesine; Koç da Boğa'nın daha maceracı olabilmesine yardımcı olur.


Boğa duygusal, sabırlı ve naziktir. Koç, Boğa'yı sonsuza dek sadık bir ilişki olarak görür. Boğa, Koç'ta kendisinde olmasını istediği özelliklerden görür; hayatın getirdiği fırsatları nasıl değerlendireceğini bilmek gibi.


Bu burçlar birbirleri için iyi bir denge sağlar. Koç ara sıra Boğa'yla oyun oynamayı deneyebilir; ancak Boğa, Koç'u biraz yavaşlaması için ikna eder. Koç ilişkiye heyecan getirir, Boğa ise güven ve romantizm... Koç anlık tatmin isteğindedir, Boğa ona incelikli ve yavaş hareketlerin de ne kadar seksi ve şehvetli olabileceğini gösterir.


Koç, Mars gezegeni tarafından, Boğa ise Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Venüs ve Mars iyi anlaşır. Bu gezegenler evrensel olarak maskülen ve feminen olarak kabul edilirler. Dolayısıyla bu eşleşmede enerjiler dengededir.


Koç, kendi kaderi üzerinde hakimiyet kurmak ister; Boğa ise güven ve istikrar konularında emin olmak için uğraşır. Boğa zaman zaman sahiplenici bir tavra bürünebilir – ki durum özgür Koç tarafından hoş görülmez. Koç, Boğa'yı ilişkilerinin güçlü olduğu yönünde ikna edebilirse eğer Boğa, yeterli derecede esnek ve hoşgörülü olabilir.


Boğa-Koç ilişkisinin en iyi yönü tutkulu birliktelikleridir. Maskülen ve feminen, fevri ve ölçülü arasındaki kusursuz dengedir. Çelişen karakterleri ve birbirlerinden öğrenebilme becerileri, ilişkilerinin karşılıklı olarak faydalı ve tatminkar olmasını sağlar.

Astroloji Haberleri
 • Petshop mu barınak mı?
  Petshop mu barınak mı?

  Süresi : 04:07 İzlenme : 1587

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2648

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4961

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1634

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 295

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön