Astroloji
Koç
Koç 21 Mart - 20 Nisan
 • Koç Koç
 • Boğa Boğa
 • İkizler İkizler
 • Yengeç Yengeç
 • Aslan Aslan
 • Başak Başak
 • Terazi Terazi
 • Akrep Akrep
 • Yay Yay
 • Oğlak Oğlak
 • Kova Kova
 • Balık Balık

Koç Burcu Günlük Yorumları

30.09.2011

Bugün, aşk hayatınız hareketlenmeye biraz daha canlanmaya başlayacak. Eğlenceli ortamlar ve kendinizi ortaya koyacak güzel işler peşinden koşabilirsiniz. Ortaklaşa para konularında hala tedirginliğiniz olabilir zira herşeyi kendi istekleriniz için kullanmaya meyillisiniz.

Başımıza Neler Gelecek ? 26.02.2017

26 Şubat 2017'de saat 17.58’te Balık burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma daha çok Pasifik Okyanusu, Afrika’nın güney batısı, Güney Amerika, Pasifik ve Hint Okyanusu'nda, Antartika’da görülecek. Bir tutulma hangi bölgelerden veya ülkelerden görülüyorsa, o bölge veya ülkeler üzerinde değişimi gerçekleştirir.

 

Güneş tutulmaları kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda Güneş, Ay ve diğer gezegenlerinizle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

 

Bu tutulma değişken nitelikte bir tutulma olacak. Tutulmanın değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

 

Su elementindeki tutulmalar, sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, sel baskınları, gelgitlerin yüksek olması, tufanları, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyabilir. Yine önemli bir insanın ölmesi, zehirlenmeler, kimyasallar, petrol ve yağlarla ilgili konuların veya bu alanlardaki sorunların da karşımıza geldiğini görebiliriz.

 

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar Balık burcuyla alakalıdır. İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi gerekebilir ve duygusal bağımlılıklardan kaynaklı olarak vedalaşmak bize zor gelebilir.

 

Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler çıkarmamız kurtarıcımız olacaktır.

 

Tutulma haritasına baktığımızda tutulma zamanı Aslan burcu yükseliyor ve yükselen Regulus Takım Yıldızı ile birleşmekte ve yöneticisi Güneş, 7. Eve yerleşmiş. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklaşa atılacak adımlar, anlaşmalar, davalar, uluslarası davalar, ilişkiler, eş tarafı, açık düşmanlıklar, büyük baba, büyük anne alanları ve özellikle ilişkilerimiz bu tutulma zamanı önem kazanıyor. Bu alanlarda önemli başarılar elde edebiliriz ama Regulus Takım Yıldızı'nın bize verdiği bilgiye göre intikam duygusundan uzak durmamız şartıyla. Şartlar bir anlamda karşı tarafın elinde olabilir.

 

Tutulmanın yükselen yöneticisi Güneş, Neptün’le birleşiyor. Güneş, Neptün birleşimleri duygusallığı, hassasiyeti ve empatiyi artırır, bütünleşme isteği doğurur. Diğer insanlarla bütünleşerek yardımlaşma ve sosyal olgular hakkında çok şey öğrenebiliriz. Spiritüel ve okült konulara olan ilgimiz de artabilir. Bir yandan da Neptün kendi kişisel inanaçlarımızı, dualarımızı gösterir. Jüpiter dinin kurumsal boyutuyla ilgiliyken, Neptün kişisel dualar, inançları temsil eder. Başkaları, özellikle ilişkilerimiz, davamız, ortaklaşa adımlarımız için yapacağımız dualarımız önem kazanırken, sezgiselliğimiz bize yol gösterebilir. Yine bu dönemde başkalarının bizi aldatmasına, yanılgılara ve aldanmalara açık olabiliriz. Önemli kurumlardan onay almak isteyebiliriz. Bulunduğumuz durumdan başkalarının gelip bizi kurtarmasını beklemek çok büyük bir hayal olarak karşımıza çıkarken, kendimize ve yapacaklarımıza güvenerek yolumuzda ilerlemek, sormak, soruşturmak, analiz etmek, daha gerçekçi olmak aklımızın bir köşesinde olmalı.

 

Tutulmanın yöneticisi Jüpiter’in - Uranüs karşıtlığı, kişisel istek ve özgürlüğümüzü arttırırken, yapmak istediklerimizi hayata geçirme aşamasında bir engelle karşılaşıldığında asileşmeyi, tepkileri, isyankarlığı arttırabilir. Şartlardaki inanılmaz değişimler, meydana gelecek olan ani olaylar var olan tansiyonu ortaya çıkarabilir. Bu tansiyon döngüsünü daha çok fikirsel alanda, sosyal medya, medya, yayıncılık, eğitim, dini konular, göçmenlikle ilgili konularda, hukuki davalarda, yargılarda, uluslararası ticarette ve eğitim hayatında deneyimleyebiliriz. İletişim, ulaşım, öğrenim alanlarında iyi disipline olmamız gerekebilir. Tutulmadan birgün sonra devrede olan Mars- Uranüs kavuşumuyla, beklenmedik, sürpriz gelişmeler, sıkıntı ve sorunlarda devrede olabilir. Maddi kazanımlarımızda ve elde ettiklerimiz konusunda geçmişte yaşadığımız bazı sıkıntı ve olaylar yeniden karşımıza gelebilir. Parasal konularda başkalarının oyununa gelmek, karşı tarafa bağımlı olmak, dolandırıcılık gibi etkilere dikkat edelim. Her tür ilişkimizin deneyiminden çok şey öğrenebiliriz...

 

Türkiye haritasındaki tutulma etkilerine bakacak olursak; tutulma Türkiye’nin 9. Evinde meydana geliyor ve Whole Sign'le bakarsak 10. Evini bağlıyor. 10. Evdeki tutulmalar, başkan, üst düzey yöneticiler, hükümet ve yetki sahibi kişilerle alakalıdır. Ülkenin diğer ülkeler gözündeki itibarı, saygınlığıyla ilgilidir. Yine ülkenin güvenliği, emekli ve yaşlı kesimi etkileyen kararlar bu evin konularıdır. Yine dış ilişkiler, uluslararası konular, yüksek öğrenim, öğretim, akademisyenler, turizm, medya, yayıncılık, göçmenler, din adamları, deniz ve hava yolları alanlarında bazı sıkıntılara, karmaşalara, karışıklıklara hazır olabiliriz. Bu alanlarda sosyal skandallar gün ışığına çıkabilir.

 

Tutulma Güney, Ay düğümümüzün üzerinde gerçekleşiyor. Kadersel bir dönem içindeyiz ve yukarıda saydığım alanlarda ortaya çıkacak karmaşa ve karışıklıklar bize bedel ödetebilir. Yine Mars - Uranüs kavuşumu meclis alanında gerçekleşecek. Askeri konularda beklenmedik gelişmelere, huzursuzluklara açık bir dönem olabilir. Askeri bölgelerde veya güvenlik gerektiren alanlarda terör eylemleri, halkın galeyana gelmesi, isyanlar ve grevlere açık bir dönem. Hava koşullarına, bir deprem ülkesi olarak olası deprem etkilerine dikkat etmeliyiz. İlk olarak 02 Mart’ta Merkür’ün tetiklemesi ardından 03 Mayıs’ta Mars’ın bu alanları tetiklemesiyle beraber bu tutulmanın etkilerini daha fazla hissediyor olacağız.

 

Şartların ve koşulların çok net olmayacağı, geçmiş dönem yaşanılanları ütopik, puslu ve masalsı bir şekilde algılayacağımız bu dönem, hesabımızı iyi yapmalı, gerçekçilikten uzak davranışlardan kaçınmalıyız. Kendimizi başkalarına kurban etmemeye, yüzleşmelerden kaçınmamaya özen göstermeliyiz. Anlayış, empati her konuda aşırıya kaçtığımız konuları toparlamamıza yardımcı olabilir.

 

BURÇLARIN AŞK UYUMU

Astroloji yaşamımızdaki birçok şeyi etkilediği gibi aşk hayatımızı da etkiliyor. Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl? Burcunuzun ve onun burcunun aşk hayatınıza etkisi ne olur? Kendi burcunuzla onunkini karşılaştırın...

Koç ile Koç Aşk Uyumu

Koç ve Koç’un aşk ilişkisinde havai fişeklerin patlaması kaçınılmazdır. Bu ikili her zaman birbiriyle rekabet halindedir, bu da ilişkilerini zorlu hale getirir. Koç-Koç ilişkisi aslında aynada kendine bakmak gibidir. Bu ikili birbirlerinin bağımsızlık ihtiyacını çok iyi anlar ve genelde nefes almak için gerekli alanı birbirlerine bırakmayı başarırlar. Ama bazen Koçlar çok sahiplenici olabilirler. Eğer birbirleriyle rekabet etmemeyi öğrenmeyi başarabilirlerse çok güçlü bir ilişkileri olabilir.


Koç ve Koç, güçlü kişilikleriyle genelde olumlu ve coşkulu bir ilişki yürütürler. İkisi de yeni şeyleri denemeyi sever. Özellikle ekstrem sporlara ve aktivitelere meraklıdırlar. Egoları sürekli çatışabilir ve bu nedenle mutlaka birlikte çalışmayı öğrenmeleri gerekir. Her ikisi de kendi bildikleri yolda ilerlemeyi sevdiklerinden, bencil olmamak konusunda bilinçli olarak çalışmalıdırlar. Koçlar duygularını direkt olarak ifade edebildiklerinden, anlaşma konusunda hiçbir problem yaşamayacaklardır. Ne hissettiklerini birbirlerine net olarak anlatabilirler. İki Koç bir araya geldiğinde mutlaka şiddetli patlamalar yaşanacaktır. Ama bu patlamalar saman alevi gibi kısa sürelidir.


Savaş gezegeni Mars tarafından yönetilen Koçlar iki asker gibi birlikte ya da birbirlerine karşı savaşabilirler. Hangi yönü seçtikleri ilişkilerinin gidişatını belirleyecektir. Doğalarında tutku olduğu için bütün ilişkileri heyecanlı ve tutkulu olur ama iki Koç bir araya geldiğinde bu tutku ve heyecan iki katına çıkacaktır.


Ateş grubundan olan Koçların birbirleriyle sürekli savaş halinde olması kaçınılmazdır. Savaşları genellikle ilişkinin liderliğini kimin yapacağı konusunda olacaktır. Eğer bu ikili egolarını denetlemeyi başarırlarsa ilişkileri problemsiz yürüyebilir.


Bu ikili diğer hiçbir burçla olamayacağı kadar heyecanlı bir ilişki yaşayabilir. İlişki içinde asla sıkılmazlar. Ortak enerjileri ve kavgaları sonrasında telafi etme yetenekleri, onların tutkulu ve uyumlu bir ilişki yaşamaları için yeterlidir.

Astroloji Haberleri
 • Petshop mu barınak mı?
  Petshop mu barınak mı?

  Süresi : 04:07 İzlenme : 1587

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2647

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4961

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1634

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 295

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön