Üçüz bebek bakımı ile ilgili herşey

Çoğul gebelik, hormon tedavisi ve vitro fertilizasyon gibi tıbbi teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde giderek daha yaygınlaşan bir olgudur. Ancak, bu gelişmeler, yüksek risk çoğul gebeliklerin olasılığını arttırır. Bebek bakımı ve çocuk yetiştirme kendi içinde tam zamanlı bir iş gibidir.

Üçüz bebek bakımı ile ilgili herşey

Çoğul gebelik, hormon tedavisi ve vitro fertilizasyon gibi tıbbi teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde giderek daha yaygınlaşan bir olgudur. Ancak, bu gelişmeler, yüksek risk çoğul gebeliklerin olasılığını arttırır.

Bebek bakımı ve çocuk yetiştirme kendi içinde tam zamanlı bir iş gibidir. Üçüzlerin artması, aynı zamanda sizin çabanızın ve eforunuzun 3 kat artması anlamına gelmektedir.

İşte size sevimli üç demet çiçeğinizin bakımı için bazı ipuçları:
Önümüzdeki ilk plan; Üçüz bebeklerinizi önemsemeye ve onlara bakım sağlamaya daha onlar doğmadan önce başlamanız gerekmektedir. Çünkü çoğul gebelik hem anne hem de bebekler için ciddi risk taşıyor olabilir. Vajinada sadece belirli bir yer, bir boş alan vardır ve bebekleriniz bu nedenle prematüre doğabilir veya diğer ileride yaşıtlarına göre daha küçük olabilirler.

 

Gözetmeninizin tavsiyelerine tamamıyla uyduğunuzdan emin olun ve uzmanınıza düzenli olarak kontrollere gitmeyi unutmayın. Doğumdan sonra yenidoğan yoğun bakım ünitesinde biraz zaman harcamanız olasıdır. Taburcu olmak için beklerken, hemşire ve çocuk doktorundan üçüzlerinize nasıl bakmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 

Mümkün olduğunca yardım alın. Doğum öncesi pek çok arkadaşınızdan ve akrabanızdan akla yatkın öneriler alın. Ailenizden üçüzler konusunda nasıl başa çıkacağınızı öğrenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz ya da eğer mümkünse, çevrenizde bulunan destek gruplarına katılabilirsiniz. Oradakiler size bebek bakıcıları hakkında öneride bulunabilir veya indirimli satılan bebek ürünlerini nereden alabileceğiniz hakkında bilgi verebilirler. Ayrıca tavsiye almak ve destek vermek için sosyal bir ağ kurabilir veya katılabilirsiniz.

Her şeyi düzenli tutun. Organizasyon, üçüz bebek bakarken aklınızın rahat olması için bir anahtar görevi taşır. Üçüzleriniz için beslenmeyi ve bez değiştirmeyi bir rutin haline getirin. Evinize beyaz yazı tahtası alın ve onu evin en görünür köşesine yerleştirin. Beslenmelerini, bebek bezlerini değiştirmeyi, ilaç takiplerini oradan sağlayabilirsiniz. Evin değişik yerlerine 'bebek bakım istasyonları' kurabilirsiniz, böylece hem zamandan kazanmış hem de daha az gayret sarf etmiş olursunuz. İyi planlamış bir günde, hem bebeklerinizin izini kaybetmemiş olursunuz hem de kargaşa ortamından kurtulursunuz. Ayrıca üçüzleriniz değişik şekillerde seslenmeniz gerekmektedir. Üç bebeğe de ayrı ayrı renk bulup tüm kıyafetlerini ona göre ayarlayabilirsiniz veya isimlerini kıyafetlerine etiketleyebilirsiniz. Ama unutmayın ki her üç bebek birbirinden karakter olarak ayrılır, hepsi ayrı birer bireydir ve her birinin ayrı ayrı duygusal gelişimleri önem taşımaktadır.

 

Herkesi dahil et. Üçüz bebek bakımı bir kişinin sorunluluğu olmamalıdır, tüm sorumluluğu aile içinde paylaşmak gerekmektedir. Üçüz bakımı için her üyeye belirli bir sorumluluk yükleyebilirsiniz. Bebeklerinizin bakımına aileniz dahil olduğu anda, aile üyeleri arasındaki bağlar bu yeni gelen üç çocuk ile birlikte daha da güçlenecektir.

Kendinizle ve eşinizle de ilgilenin. Tüm dikkatiniz üçüzleriniz ve onların bakımı etrafında odaklanmış halde. Kendi ihtiyaçlarınızı ve eşinizinkileri ihmal etmek genellikle çok kolaydır. Yeterli şekilde uykunuzu aldığınızdan ve dinlendiğinizden emin olun. Nöbetleşe bir program hazırlamak rahatlamak ve gevşemek için ihtiyaç duyulan bir şeydir.

Üçüz bakımı zor bir görev olabilir, ama imkansız değildir. Her zaman sabırlı olmayı ve paniğe kapılmamak gerektiğini unutmamalısınız. Ailenizin her üyesine aynı değer ve dikkati vermeniz gerektiğini unutmayın, tüm bu ilginizin ve çabanızın her şeye deydiğini göreceksiniz.

Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

SON EKLENEN VİDEOLAR

 • Hamile makyajında yüz boyutlandırma Oynat
  Hamile makyajında yüz boyutlandırma

  Süresi : 02:54 İzlenme : 3098

 • Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu Oynat
  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu

  Süresi : 02:54 İzlenme : 796

 • Bikini bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır? Oynat
  Bikini bölgesine lazer epilasyon nasıl...

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1494

 • Sedef hastalığı neden olur, tedavisi var mı? Oynat
  Sedef hastalığı neden olur, tedavisi var mı?

  Süresi : 01:24 İzlenme : 272

 • Vajinusmus nedir, nasıl tedavi edilir? Oynat
  Vajinusmus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 1621

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git