23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir. Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi.

23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir.

Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi. Sebep her neyse gidişiniz kısa ve sevimli olsun (hiçbir zaman güle güle demeden evden çıkmayın).

Daha çok üzerinde durulması gereken bir diğer konu da bebeğinizin toplum içinde -alışverişte, tatilde veya restoranlarda nasıl davranması gerektiği. Kısa zamanda çok şey beklemeyin ama kibar ve kararlı şekilde açıklayın. Bunları açıkladığınız takdirde evde oturmak alışveriş ve yemeğe çıkmak daha etkili ve eğlenceli olacaktır.

Bebeğiniz bazen gün içinde bitkin düşebilir, özellikle sık sık siz işten eve geldiğinizde. Yemeği hazırlamadan önce onunla zaman geçirin  oyun oynuyor ya da hikaye anlatıyorsanız tüm dikkatinizi onunla geçirdiğiniz vakite verin. 10 dakika odaklanan bebekle zaman geçirmek tüm ruh halini değiştirir ve sizin iş yaparken de rahat bırakır.

Bunun yanı sıra diş fırçalamayı bebeğinize öğretin, ona renkli bir diş fırçası alın ve siz fırçalarken nasıl fırçalayacağını gösterin.

Bu taktik aynı zamanda saç tararken de olur. Bu süreci daha acısız atlatmanız için ona kendi tokasını seçmesine izin verin siz de kalın fırçalı işkenceyi azaltan saç dolanmalarını çözen ürünlerden alın.

İşkence demişken, bebeğinize kıyafetlerini giydirirken karşı ataklarla karşılaşabilirsiniz. Ona seçenekler sunun ve yardımcı olun böylelikle işler daha pürüzsüz ilerleyecektir. İyi Şanslar!

Anahtar Kelimeler
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

SON EKLENEN VİDEOLAR

 • Kaş şekillendirme 101: Yuvarlak yüzlüler için kaş tasarımı Oynat
  Kaş şekillendirme 101: Yuvarlak yüzlüler...

  Süresi : 02:55 İzlenme : 154

 • Nasır neden olur ve nasıl iyileşir? Oynat
  Nasır neden olur ve nasıl iyileşir?

  Süresi : 02:06 İzlenme : 1242

 • Ombre nedir ve nasıl uygulanır? Oynat
  Ombre nedir ve nasıl uygulanır?

  Süresi : 01:12 İzlenme : 1538

 • Bebek bekleyen çiftler ne sıklıkta cinsel ilişkiye girebilir? Oynat
  Bebek bekleyen çiftler ne sıklıkta cinsel...

  Süresi : 02:19 İzlenme : 512

 • Refleksoloji nedir ve ne işe yarar? Oynat
  Refleksoloji nedir ve ne işe yarar?

  Süresi : 01:40 İzlenme : 912

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git