Fiyatta da puanda da Amerikan Robert önde!

Aralarında Amerikan Robert, Fransız, İtalyan ve Alman liselerinin yer aldığı 14 yabancı okul, bu yıl 1. Önkayıt Dönemi için taban puanlarını açıkladı. Amerikan Robert Lisesi öğrenim ücretinde olduğu gibi puanda da en yüksek okul.

Fiyatta da puanda da Amerikan Robert önde!

Öğrencilerini 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) göre alan Türk ve yabancı özel liseler taban puanlarını açıkladı.

 

Aralarında Amerikan Robert, Fransız, İtalyan ve Alman liselerinin yer aldığı 14 yabancı okul arasında taban puanı en yüksek olan okul 495.000 ile 100’ü kız toplam200 öğrenci alacak olan Amerikan Robert Lisesi. Okulun bu yıl öğrenim ücreti de peşin gündüzlü 40 bin 50 TL, 7 gün yatılı ve 10 taksitli 63 bin 700 TL olarak belirlendi.

 

Bu yıl aralarında yabancı liselerin de yer aldığı 10 ilden 99 okul öğrencilerini SBS puanına göre alacak. Taban puanlarını ilan eden okullar 3 kez kayıt dönemi yapacak. Bu yıl da I. Önkayıt Dönemi için ilk puanlar açıklandı. Okullar arasında ücreti olduğu gibi taban puan ve kontenjanı da en yüksek okul Amerikan Robert Lisesi. Amerikan Robert’i ikinci sırada 493.000 puanla Üsküdar Amerikan ve Alman liseleri takip ediyor. İzmir’deki St. Joseph hariç İstanbul’da bulunan 4 Fransız lisesinin taban puanı ise 480.000 olarak belirlendi. Okullar arasında en düşük puan ise 440.000 ile İzmir St. Joseph Lisesi ve Tarsus Amerikan Koleji’nin.

 

Sınırsız ön kayıt

Robert’in dışında bu yıl en fazla öğrenci alacak okullar ise 196 ile Saint Benoit, 192 ile Saint Joseph, 168 ile Üsküdar Amerikan ve 156 ile İzmir Amerikan Koleji.

 

Okullarda 1. Önkayıt Dönemi 13-15 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Kesin kayıtlar ise 16-17 tarihleri arasında. Okulun açıkladığı taban puan tuttuğu sürece velinin çocuğunu istediği sayıda okula ön kayıt yaptırma hakkı var. Okullar boş kontenjan kalması durumunda 22-24 Ağustos’ta 2. Önkayıt Dönemi’ni başlatacak.

 

Anadolu lisesi tercihinde son gün

Aralarında Anadolu, Anadolu öğretmen, fen ve meslek liselerinin de yer aldığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanı’na (OYP) göre öğrenci alacak okullar için tercih süreci bugün son buluyor. Adaylar 10 okulun yer aldığı tercih listesi hazırlayacak. Bu tercih listesi hem ilk yerleştirmede hem de boş kontenjanlar için düzenlenecek ve 3 yedek yerleştirme döneminde kullanılacak. OYP’si 196 ve üzerinde olan tüm öğrencilerin tercih listesi hazırlama hakkı bulunuyor.

 

Adaylar tercih işlemlerini bakanlığınsitesinde de yer alan tercih ve yerleştirme e-kılavuzuna göre yapacak. Adayların tercih listesinin bir kez düzenleneceğini, daha sonra ikinci bir tercih, düzeltme işlemi yapılmayacağını ve tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağını dikkate alarak tercihlerini özenle ve dikkatle yapmaları gerekiyor. Yerleştirme sonuçları 24 Ağustos’ta açıklanacak. Öğrenciler en fazla 3 okulun yedek listesinde olacak.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

SON EKLENEN VİDEOLAR

 • Kalça sıkılaştıran egzersizler Oynat
  Kalça sıkılaştıran egzersizler

  Süresi : 03:25 İzlenme : 119

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir? Oynat
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 01:10 İzlenme : 2

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı? Oynat
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 7

 • Toplum içinde emzirme konusunda rahat mısınız? Oynat
  Toplum içinde emzirme konusunda rahat...

  Süresi : 01:09 İzlenme : 4

 • Detoks nasıl uygulanır? Oynat
  Detoks nasıl uygulanır?

  Süresi : 02:31 İzlenme : 9

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git