Tek taş seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Bir ömür boyu birlikte yaşlanacağınız, mutluluğunuzu simgeleyen takılarınızın seçiminde sıra...

Alyans ve tek taşın mucizesi!

Bir ömür boyu birlikte yaşlanacağınız, mutluluğunuzu simgeleyen takılarınızın seçiminde sıra…Evlilik teklifinin olmazsa olmazı nedir diye sorsam büyük bir çoğunlunuz “tektaş” diyecek buna eminim. Doğru cevap; tebrikler!Birazda abartıp günümüzde neredeyse tektaşsız evlilik teklifi pek de kabul görmüyor diyebiliriz. Biz kadınlar nedense bu taşın cazibesine kapılıveriyoruz…”Tek taşımı kendim aldım!” durumu yok anlayacağınız.  Aman damat adayları strese girmesinler; araştırınca her bütçeye ve zevke uygun tektaş bulmak mümkün.Düğün hazırlıklarının en keyifli ve can alıcı alışverişlerinden biridir alyans ve tek taşınızın seçimi… Ne de olsa ömür boyu sürecek mutlu beraberliğinizi ve aşkınızı simgeler… Hayatınız boyunca kullanacağınız en değerli aksesuarınız olurlar.Evlilik teklifinin ışıldayan bu büyülü parçasını seçerken bakın nelere dikkat etmeliyiz?

Her şeyden önce içinize sinen, zevkinize uygun modeli bulmak için yeterince zamanınız olmalıdır. İlk kendi kuyumcunuzdan başlayarak, sonrasında farklı firmalardan da fiyat ve fikir alabilirsiniz.Mutlaka sertifikalı ürün almalısınız. Ayrıca pazarlık yapmaktan da çekinmeyin lütfen!Alyans seçiminde günlük hayatınızdaki tarzınız ve giyim zevkinizi de dikkate almalısınız. Genelde ne tarz aksesuarlar kullanıyorsunuz? Sade mi yoksa gösterişli mi? Seçiminiz sizin kişiliğinizi yansıtmalı. Ne de olsa her gün parmağınızda olacaklar.Eşinize bağlılığınızın ve aşkınızın sembolü alyansınız ve tektaşınız neden sol ele ve sol elin dördüncü parmağına takılıyor biliyor musunuz?


Eski çağlarda bilim adamları sol elin dördüncü parmağından kalbe doğru kesintisiz uzanan bir damar olduğuna inanırlarmış. Aşkınızda, aynı damarlarınızdan akan kan gibi ölene kadar sizi yaşatıyor…Maden seçimi yani renk konusunda ne düşünüyorsunuz?

Modern tarzda beyaz altın tasarımlar mı yoksa klasikten vazgeçmem diyerek sarı altın bir alyans mı? Bu aralar roze rengindeki modellerde çok revaçta; bilginize… İsterseniz iki renkli tasarımları da tercih edebilirsiniz. Beyaz ve sarı altının romantik beraberliğini değerli taşlar renklendiriyor… Zevk sizin…

Yüzüğünüzün ölçüsüne de dikkat etmelisiniz. Mümkünse normalde rahatlıkla kullandığınız bir yüzüğünüzü de yanınıza almalısınız. Ölçü olarak kuyumcunuza fikir verecektir. Aksi halde hava sıcaklığı, stres ve yorgunluktan şişen parmaklarınız yüzünden yanlış ölçüde sipariş verebilirsiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 331

 • Yalan söylediğini nasıl anlarsınız?
  Yalan söylediğini nasıl anlarsınız?

  Süresi : 01:39 İzlenme : 136

 • Doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır?
  Doğal sivrisinek kovucu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 3187

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1513

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1774

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön