Sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler

Cildimizi özellikle kış aylarında daha çok korumalıyız. İşte size yapmanız gereken basit ipuçları.

Sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler

Dış görünüşünden mutlu olan insanın kendine güvenide tam olur. İçinde bulunduğumuz kış aylarında, görünen tek yerimiz yüzümüzdür. Bunun içinde her türlü zarara karşı onu korumamız gerekir. Sağlıklı bir cilt için yapmanız gerekenler;

Uykunuzu alın
Uzmanlar günde 8 saat uyumanın cildi beslediğini söylüyorlar. Bunun için düzenli uyku uyumanız çok önemli. Uykunuz geldiği zaman televizyon karşısında vakit geçirip, abur cubur tüketmek yerine yatakta sizi rahatlatacak bir müzik eşliğinde uykuya hazırlanın.

Cildinizi temiz tutun
Cildimizin beslenmesi için bol suya ihtiyacı vardır. Bunun için günde en az 3 kere cildimizi yıkamalı, biriken kirden arındırmalıyız. Bunun dışında güvenilir markaların yüz temizleyicilerinden bir tane edinip haftada bir kere yüzünüzü derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Cildinizi beslemeyi ihmal etmeyin
Günde tüketeceğiniz bir portakal ile hem doktoru hemde yüzünüzdeki kırışıklıkları uzak tutmuş olursunuz. Yüzünüzdeki kırışıklıkların önemli bir nedeni de yeterli miktarda tüketmediğiniz c-vitaminidir. Vitamin alımı cildinizdeki kolajen üretimi için önemlidir. Bu nedenle günde 2 ya da 3 kere portakal, üzüm, çilek veya karabiber tüketmelisiniz. Bunun yanında sofranızdan eksik etmemeniz gereken yiyecekler arasında, somon ve ceviz gibi Omega-3 yağları açısından zengin besinlerden tüketmeliyiz.

 

Acele etmeyin
Kullandığınız ürünün hemen sonuç vermesini bekliyorsunuz fakat biraz sabırlı olmanız gerekir. Cildinizin kolajen yenilenmesi, yağ kontrolü ve pigmentasyon dengesini sağlamak için en az 90 güne ihtiyacı vardır.

Zararlı alışkanlıklarınızı bırakın
Artık hepimizin bildiği gibi sigara tüm organlara zararlı olduğu gibi cildimiz içinde ciddi bir düşmandır. Tütün kan damarlarının cilde oksijen taşımasını engeller. Bu da cildinizin protein üretimini durdurur. Yapılan birçok araştırma ile sigara içenlerin daha yaşlı göründüğü kanıtlanmıştır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 465

 • Muzun bilinmeyen 10 faydası
  Muzun bilinmeyen 10 faydası

  Süresi : 01:29 İzlenme : 206

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 300

 • Nilüfer Devecigil'in "Bağlanmalarımız" semineri
  Nilüfer Devecigil'in "Bağlanmalarımız"...

  Süresi : 00:57 İzlenme : 189

 • Hindistan cevizi yağının 4 farklı kullanım şekli
  Hindistan cevizi yağının 4 farklı kullanım...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 514

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön