Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Burun estetiğinde bilmeniz gerekenler!

Burun, gözlerle beraber yüzün en ön planda olan ve en karakteristik özelliğe sahip bölümlerinden olduğu için, istenmeyen herhangi bir bozukluk söz konusu olduğunda kişiler, derhal müdahale edilerek değiştirilmesini istiyor.

Burun estetiğinde bilmeniz gerekenler!

Burun, gözlerle beraber yüzün en ön planda olan ve en karakteristik özelliğe sahip bölümlerinden olduğu için, istenmeyen herhangi bir bozukluk söz konusu olduğunda kişiler, derhal müdahale edilerek değiştirilmesini istiyor. Hal böyle olunca burun estetiği, diğer adıyla rinoplasty kadınların ve erkeklerin en çok tercih ettiği estetik ameliyatlarından birisi haline geliyor.

 

Yüzümüzün en dikkat çeken ve en ön planda olan bölümlerinden biri olduğu için, estetik ameliyatını gerçekleştirmeden önce, karar aşamasında çok iyi araştırma yapmak gerekiyor. Özellikle doktor seçimi yaparken operasyon sonrası hayal kırklığına uğramak istemiyorsanız, doktorunuzun popülerliğinden ziyade, yaptığı işleri göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

Hastalar genellikle profil, burun ucu, burun deliği, burun genişliği gibi sebeplerden dolayı burun estetiğini tercih ediyorlar ve yüz tipine uygun burun ile yeni bir görünüme sahip olmak istiyorlar.

 

Hastanın operasyona karar vermeden önce doktor tarafından bütün ameliyatlar konusunda bilgilendirilmesi, nasıl bir işlem uygulanacağı, operasyon öncesi ve sonrası nelere dikkat etmesi gerektiğini konusunda detaylı olarak bilgilendirilmesi gerekiyor.

 

Kişi operasyona karar verdikten sonra, ameliyata engel teşkil edebilecek durumları doktor kontrolü altında tetkik ettirmesi gerekiyor. Herhangi bir kronik rahatsızlığı, kalp hastalığı ya da şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları varsa, rinoplasty bu kişiler için uygun olmayacaktır. Yine hamile kadınların doğum sonrasını tercih etmeleri, grip, nezle gibi ufak da olsa şikayetleri olanlar hastalık süreçleri bittikten sonra ameliyata girmelidirler.

 

Ameliyat sonrasındaki birkaç günlük süreçte gözlerde morarma, operasyon bölgesinde şişlik ve morarma ameliyat sonrası rastlanabilecek olağan durumlar arasında yer alıyor. Ameliyat sonrası hasta uyurken başını dik tutacak şekilde yatmalı ve günlük hareketlerini ilk bir hafta minimum seviyeye indirmelidir.

 

İlk haftadan sonra sargı ve bandajlar çıktından sonra kişi, normal hareketlerini yavaş yavaş uygulamaya başlayabilir ve yaklaşık 4 hafta sonra günlük normal hayatına dönebilir.

 

Doktor kontrolü altında uyarılar dikkate alınmadığı takdirde, yaranın iyileşmemesi, enfeksiyon kapması, kanamaların olması, burun damarlarında çatlama, burunda renk değişikliği ve asimetriğinin bozulması gibi durumlar söz konusu olabilir.

 

 

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4525

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1510

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 204

 • Esmer kadınlar için gece makyajı
  Esmer kadınlar için gece makyajı

  Süresi : 02:59 İzlenme : 3228

 • Hipnozla doğum nedir?
  Hipnozla doğum nedir?

  Süresi : 02:58 İzlenme : 1295

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön