Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Burun estetiği (Rinoplasti)

Ameliyat sonrası bakım

Burun estetiği (Rinoplasti)

Merkezimize başvuran hastaların büyük çoğunluğu estetik burun ameliyatı sonrası kendi yüzlerine yakışan fakat çevredeki insanlar tarafından çok anlaşılmayacak \"DOĞAL\" bir burun isteğinde bulunurlar. Doğal ve güzel bir burun isteyen hastalarımıza önerimiz \"Eğer estetik cerrahinin önerdiği kurallar içerisinde kalınır ise burun ameliyatının sonuçları da doğal olacaktır.\"


Bu nedenle bilgisayar çalışmaları ile size estetik cerrahinin kuralları anlatılarak doğal bir burun görünümüne sahip olabilmek için yapılması gereken değişiklikler dijital resminiz üzerinde gösterilmektedir. Burun şeklinizi, kemik ve kıkırdak yapınız ile derinizin kalınlığı, yüzünüzün şekli ve yaşınız etkileyecektir. Cerrahınız uygulayacağı teknik ve anestezi hakkında sizi bilgilendirecektir. Teknik olarak burun ameliyatları açık ve kapalı olarak iki şekilde yapılmaktadır. Anestezi olarak genel veya küçük deformiteler için lokal anestezi uygulanabilir. Cerrahi işlem 1-2 saat arası sürer.

Ameliyat Sonrası Bakım:
Ameliyat sonrası burun deliklerinizde 1 veya 2 gün duracak tampon, 5-7 gün arası burun ateli ve atel alındıktan sonra ek 5-7 gün burun bantları konacaktır. İkinci haftadan itibaren normal hayatınıza dönerek sosyal aktivasyonlarınıza başlayabilirsiniz. Burun şişliklerinizin inmesi iki ay, son halini alması için altı ay ile sekiz ay geçmesi gerekmektedir. En az üç ay gözlük kullanılmaması ve direkt temas gerektiren sporlardan uzak durulması önerilir. Sekiz ay boyunca belirli aralıklarla doktorunuz tarafından kontrol edilmeniz uygun olur.


Dr. Ercan Demiray
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Estethica ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi

Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 668

 • Sanatçıların eski ve yeni halleri
  Sanatçıların eski ve yeni halleri

  Süresi : 00:57 İzlenme : 839

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 744

 • Hayır demek güzeldir!
  Hayır demek güzeldir!

  Süresi : 01:16 İzlenme : 448

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 1499

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön