Kavitasyon etkisi

Yağları ultrason enerjisiyle parçalayarak incelmeye yardımcı olan challenger kavitasyon cihazı, en yeni yzayıflama yöntemlerinden biri.

Kavitasyon etkisi

Zayıflamayı destekleyen cihazlara bir yenisi daha eklendi! Minimum ağrıyla, iğne kullanmadan, yağları ultrason enerjisiyle parçalayarak incelmenize yardımcı olan Challenger Kavitasyon; dört ayrı başlığıyla kalça, karın, bacak, kol ve gıdı bölgesinde kullanılıyor. 


Uzun diyet listeleri, ağırlık çalışmaları, uzun yürüyüşler… Konu kilo vermek olduğunda, kadınlar her türlü yönteme başvurabiliyorlar. Ancak kısa süreli, kalıcı sonuç talep ettikleri için kısa sürede pes ederek, başladıkları noktaya geri dönüyorlar. Özellikle de her yaz öncesi dönemde benzer bir kısır döngü yaşanıyor. Hal böyle olunca çareyi medikal estetik yöntemlerde aramaya başlıyorlar. Gelişen teknoloji işte bu noktada devreye girerek, yeni yöntemleri hayatımıza sokuyor. Zayıflamayı destekleyici, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olan, yağların azalmasını destekleyen bu yeni yöntemlerde çoğunlukla lazer ile ultrason enerjisi kullanılıyor.


Yağ hücreleri ultrason ile parçalanıyor  


Yağları ultrason enerjisiyle parçalayarak incelmeye yardımcı olan Challenger Kavitasyon cihazı, bu yeni yöntemler arasında en dikkat çekenlerden biri… Dört adet farklı başlığıyla özellikle karın, bacak, kalça, kol ve basen bölgesinde etkisini gösteren bu cihazın amacı, yağ hücreleri arasındaki dokuda mikro vakum kabarcıkları yaratmak. Bu kabarcıklar ultrasound enerjisiyle maksimum ebada ulaştırılarak parçalanıyor ve böylece ortaya çıkan hücrelerin membranlarını da parçalıyor, kısacası hücre içerisindeki yağlar serbest hale getiriliyor. Zaman içerisinde de yağ vücuttan atılarak incelme meydana gelmesi hedefleniyor. Uzmanlar; 80 KPa basınç ile çalışan Challenger Kavitasyon sistemini uygulamadan önce, kişinin vücut ölçülerinin alınması ve işlem yapılacak bölgenin mutlaka fotoğrafının çekilmesini öneriyorlar. İğne kullanılmadan, minimum ağrıyla hızlı bir şekilde uygulanan bu yöntem, en dikkat çekici özelliği ise üzerinde bulunan kavitasyon kontrol göstergesi. Uygulama esnasında uygulayıcının hedeflenen bölgede olup olmadığı, yağların parçalanıp parçalanmadığı ve yapılan işlemdeki başarının yüzdesini görüntüleyen bu yöntem sayesinde, eğer yanlış bir uygulama yapılıyorsa önceden fark edilerek cihaz parametreleri değiştirilerek en mükemmel kavitasyon çalışması için gerekli değerler bir kez daha ayarlanıyor.


Beş gün özel diyet 


Problemli bölgeye maksimum 60 dakika uygulama yapılıyor. İlk uygulamanın sonucunda ortalama 2 – 10 cm arası incelme sağlanabiliyor. Yedi ile on gün aralıklarla altı seans tamamlandığında istenilen bölgede incelme ve portakal kabuğu görüntüsünde azalma meydana geliyor. Tabii diğer birçok yöntem gibi ciddi bir zayıflama yöntemi olan Challenger Kavitasyon’un işlem sırasında ve sonrasında uygulanması gereken belli kuralları da bulunuyor. Hiçbir medikal estetik yöntemin tek başına etkili olmadığını da unutmamak gerek. Uygulamayı takip eden beş gün içerisinde yağ tüketilmemesi ve en az 23 dakika süreyle yürüyüş, koşu, aerobik gibi gayret harcatan egzersizler yapılması gerekiyor. Bu kurallara uyulmadığı takdirde kavitasyon etkisini göstermezken, kısa sürede eski halinize dönmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek için bir diyetisyeninin yardımına başvurmayı deneyebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1421

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 5525

 • Stresi nasıl yönetebiliriz?
  Stresi nasıl yönetebiliriz?

  Süresi : 02:04 İzlenme : 177

 • Hadım yönetmeliği nedir?
  Hadım yönetmeliği nedir?

  Süresi : 48:55 İzlenme : 97

 • Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?
  Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 355

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön