Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Hamile kalmaya hazır olduğunuzu​n 6 işareti!

İşte zamanı geldi! Artık bebek sahibi olmaya hazırsınız.

Hamile kalmaya hazır olduğunuzu​n 6 işareti!

İşte zamanı geldi! Artık bebek sahibi olmaya hazırsınız. Ancak bedeninizin bu duruma hazır olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? İşte ipuçları...

 

Aynada sürekli kendinize bakıyorsanız: Harika görünüyorsunuz. Yumurtlama döneminde kendinizi daha çekici hissedersiniz ve partneriniz de sizi daha çekici bulur. Yumurtlamanın bazı belirtileri arasında dolgun dudaklar, irileşmiş göz bebekleri ve yumuşak bir cilt vardır...

 

Sebze yiyorsanız: Hamile kalmak için formda olmanız gerektiğini söylememize gerek yok. Ancak sebze ve meyve yemenin doğurganlığı arttırdığını biliyor muydunuz? Bu nedenle bir süredir ıspanak, salata ve meyve yiyorsanız tebrikler, doğurganlığınızı arttırıyorsunuz.

 

Sağlıklı kilonuzdaysanız: Aşırı zayıflık ya da aşırı kilo, hamile kalmanızı etkileyebilir. Eğer çok zayıfsanız, hamile kalmanız dört kat daha zordur. Eğer kilo fazlanız varsa, insülin direnci nedeniyle regl görmeniz zorlaşabilir. Eğer aşırı zayıf ya da kiloluysanız, sağlıklı kilonuza kavuşmak için bir doktordan yardım alabilirsiniz.

 

Kahve ve şarap tüketimi: Kafeinin doğurganlık üzerindeki etkisi hala tartışmalıdır ama gene de günlük kafein miktarını 300 mg ile sınırlamalısınız. Çok fazla alkol kullanımı da regl düzensizliğine, östrojen ve projesteron seviyesinde düzensizliklere neden olabilir.

 

Sigara: Sigaranın, doğurganlık sistemi üzerinde oldukça zararlı olduğu kanıtlanmıştır. Sigara aynı zamanda düşük ve ektopik hamileliğe neden olabilir. Eğer hamile kalmak istiyor ama sigara içiyorsanız, bu alışkanlığınızı bir an önce terk edin.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 522

 • Sanatçıların eski ve yeni halleri
  Sanatçıların eski ve yeni halleri

  Süresi : 00:57 İzlenme : 763

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 709

 • Hayır demek güzeldir!
  Hayır demek güzeldir!

  Süresi : 01:16 İzlenme : 413

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 1456

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön