Bebekten sonra değişen yaşamımız

Siz evde bebeğinizleyken bütün gün zamanını başka insanlarla geçiren, sosyal bir yaşamı olan eşinizi kıskanmanız çok normal.

Bebekten sonra değişen yaşamımız

Bebeğiniz doğduktan sonra eşinizle ilişkinizde sorunlar mı başladı? Yalnız değilsiniz, çocuğu olduktan sonra eşler arasında genelde sorunlar yaşanabilir. Önerilerimizi içeren yazımızı dikkatle okuyun.


 
Kimin bu ilişki için daha fazla çaba harcadığını kurcalamayın ve birbirinizi suçlamaktan vazgeçin. Bunlara kafa yormak stresinizi daha da artırır.

 

Her şeye rağmen eşinizle yakınlığınızı tekrar elde etme ihtimaliniz var, hiç olmadığınız kadar yakın bile olabilirsiniz. Burada bazı ilişki sancılarını veriyoruz. Üstelik nasıl eski aşk hislerinize döneceğinize dair ipuçlarıyla beraber.

 

 Onun hayatı hiç değişmedi…
 ‘…ama benimki tanınmaz hale geldi. Eşim birinci hafta sonrasında işe döndüğünde bu kadar kıskanacağımı tahmin etmiyordum. Şanslı adam işe gidiyor, öğle tatillerine çıkıyor (bir sandviç için bir saat oyalanıyor). Selin’in ilk doğum gününde eşim Mustafa işi için şehir dışına bir eğitim seminerine gidip beni yalnız bıraktı. Selin o gün hastalandı ve bağırsakları bozuldu. Tam o sırada Mustafa cep telefonuma güneşin altında, deniz kenarında bir fotoğrafını gönderdi.’

 

Burçin, 31 yaşında, 14 aylık Selin’in annesi. Anlaşılan eşinizin heyecanını paylaşmak size zor geldi. Bebeğinizden önceki hareketli hayatını bebekten sonra da yaşadığını düşünmeyin. Gününü bebek bezi değiştirmeyen insanlarla geçiren eşinizi böyle kıskanmanız çok normal. Fakat şunu da göz ardı etmemelisiniz; erkekler baba olduktan sonra ev geçindirme telaşına girer, özellikle evin geçimini sağlayan onlarsa. Endişelerinizden kurtulmak vehayatınıza sosyallik katmak için bebekli arkadaşlarınızla zaman geçirin.

 

 Eşim hiçbir şeyi doğru yapmıyor
‘Eşimden Nil’in yediği abur cuburların listesini istediğimde ondan çok uzaklaştığımın farkına vardım. Eşimin bile Nil’e bakmaktan yorgun düştüğünü görünce bir çocuk bakıcısı olsaydı bile ona güvenemeyeceğimi anladım.’ Leyla, 28 yaşında, 4 yaşındaki Nil’in annesi.

 

Eşinizin sürekli etrafında dolaşıp ona talimatlar yağdırmanız aranızda soğuk rüzgarlar esmesine neden olur. Ondan kızınız hakkında bir şeyler istemeyi bırakmamalısınız bu sayede kontrolü kaybetmezsiniz. Aksi halde eşiniz ebeveynlik yeteneklerini kaybeder ve kendini geri çeker. Eşinizi azarlamadan önce kendinize annelikle ilgili tavsiyeler verildiği zaman ne kadar sinirlendiğinizi aklınıza getirin.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğum nedir?
  Doğum nedir?

  Süresi : 05:31 İzlenme : 24261

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 1946

 • Pet şişelerin altındaki numaralar ne demek?
  Pet şişelerin altındaki numaralar ne demek?

  Süresi : İzlenme : 1701

 • Kamasutra pozisyonları
  Kamasutra pozisyonları

  Süresi : 00:42 İzlenme : 9767

 • Yulaflı şekersiz puding tarifi
  Yulaflı şekersiz puding tarifi

  Süresi : 01:16 İzlenme : 983

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön