“Sexting”! O da nedir?

Mesajlar hedefi şaşırdı!

“Sexting”! O da nedir?

Blake Lively, Tiger Woods ve Ashton Kutcher... Bu ünlülerin ortak noktaları hepsinin seks içerikli mesaj  skandalları ile gündeme gelmeleri. Bu mesajlarda genellikle hedeflenen, alıcının tahrik olmasını sağlamak. Bu, diyalog ya da resim içerikli olabilir.

Bu konu yüzünden başı derde giren ünlüler arasında yukarıdakilerin yanı sıra; Sandra Bullock’un eski eşi Jesse James, Chris Brown, Ashley Cole, Justin Timberlake, Mila Kunis, Colin Farrel, Rihanna gibi isimler yer alıyor...

Bu tür mesajlaşmalarda yapılması ve yapılmaması gerekenler;

Fantezilerinize değinin!
Sexting’de amaç normalde yapmadığınız şeyleri yapıyormuşsunuz gibi göstermek. Sevgiliniz dahil hiç kimseye yüz yüzeyken söyleyemeyeceğiniz şeyleri, mesaj atın. Bunun en güzel yanı hiç birşey yapmadan çılgınca fikirler üretebilmek.

İfadeleri abartmayın!
Ciddi bir şey yazmasanız bile, hedefiniz karşınızdaki ile fantezilerinizi paylaşmak ve onu tahrik etmek. Böyle bir mesajın içinde çok fazla ifade kullanmanız karşı tarafı irrite edebilir ve dikkatini dağıtabilir.

Kısa ve seksi olsun!
Açıklayıcı olmak iyidir fakat gerçekte uzun açıklamalar sevgiliniz tarafından çok itici bulunabilir. Sonuçta bir roman yazmıyorsunuz. Mesajlaşmalar anlık olduğundan siz cevap verene kadar sevgiliniz muhtemelen çoktan uyumuş ya da başka bir şeylerle uğraşmaya başlamış olabilir. Uzun bir mesajdan sonra ise cevap almamanızın olasılığı çok yüksek. Yazdığınız şeylerin çok fazla uzun olmadan onun hayal gücünün de aktif olacağı şekilde olmasına dikkat edilmeli.

Ciddiye almayın!
Sexting tamamiyle fantezilerle oynamak gibi bir şey. Bu nedenle erkek sevgilinizden yazdığınız şeylerin cinsel hayatınızda olması gibi bir beklenti içine girmeyin.

Çıplak resimleri sansürleyin!
Eğer çıplak resim gönderecek kadar cesaretiniz varsa, resimlerinizi başkalarıyla paylaşmayacağından emin olduğunuz birilerine gönderin. Gönderdiğiniz kişinin toplu taşıma araçlarında ya da kalabalık yerlerde olduğunu düşünerek fotoğrafınızı göndermeden önce ipucu verin.

Kanıtı silmeyi unutmayın!
Telefonunuzu küçük yeğeninizin eline aldığını ya da arkadaşınızın fotoğraflarınıza bakmak istediğini düşünün. Karıştırırken arada size gönderilmiş olan bir fotoğrafı gördüğünü hayal edin. Hayali bile hiç hoş değil.

Facebook Yorumları
Yorumlar
8
Onay Bekleyenler
0

 • Ton balıklı börek nasıl yapılır?
  Ton balıklı börek nasıl yapılır?

  Süresi : 01:29 İzlenme : 190

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 342

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 256

 • Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel röportaj
  Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel...

  Süresi : 01:57 İzlenme : 456

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 417

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön