Kilo probleminiz, cinsel sorunlarınızı tetiklemesin!

"Fastfood beslenme alışkanlığının sonucu giderek yaygınlaşan obezite cinsel işlev bozukluklarına neden olabiliyor"

Kilo probleminiz, cinsel sorunlarınızı tetiklemesin!

Cinsel yaşamda sorunlara sebep olan çevresel etmenlerin giderek çoğaldığını belirten HŞ Klinik Psikolojik Danışmanı Dolunay Kadıoğlu, "Fastfood beslenme alışkanlığının sonucu giderek yaygınlaşan obezite cinsel işlev bozukluklarına neden olabiliyor" dedi.

Yalnış beslenme cinselliği öldürüyor
“Vajinismus, orgazm sorunları, erken boşalma, ereksiyon sorunları, cinsel isteksizlik, infertilite, günümüz dünyasında çığ gibi artmakta” diyen Kadıoğlu, bu artışta beslenme biçimi, içki/sigara tiryakiliği, hareketsiz yaşam tarzı ve bunun gibi faktörlerin oldukça etkili olduğunun altını çizdi. “Dengesiz beslenme biçimine bir de hareketsiz bir yaşam eklenince kilo almaya oldukça müsait bir ortam oluşuyor” diyen Kadıoğlu, obezitenin cinsel işlev bozukluklarında sebep olarak gösterildiğini belirterek şöyle devam etti: ”Obezite ile birlikte gelen yüksek kan şekeri, tip 1 ve 2 şeker hastalığı, Yüksek LDL (kötü) kolesterol, düşük HDL (iyi) kolesterol özellikle erkekte cinsel işlev bozukluğuna sebep olan rahatsızlıklardır.”

Ruh hali de etkili
Çevresel ve fiziksel etmenlerin dışında ruh halinin de cinsel işlev bozukluklarında önemli paya sahip olduğunu ifade eden Kadıoğlu, “Aşırı gergin, sinirli, endişeli ruh hali, stres, depresyon, sigara, alkol, uyuşturucu ve doping ilaçları, yetersiz cinsel eğitim, iletişim sorunları, hormonsal dengesizlikler de sorun yaratabilecek durumlardır. Yaşanılan cinsel sorunun altında yatabilecek organik nedenler incelenirken mutlaka psikolojik öyküde alınmalı ve organik bir neden bulunamadığı zaman bir cinsel terapistten destek alınmalıdır. Yaşanan pek çok cinsel sorununu altında cinsel bilgi azlığı, yanlış inançlar ve kayıtlar ve iletişim sorunları yatmaktadır. Kişi kendine yardım sürecinde tüm bunların üstesinden gelebilir” dedi.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1431

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 5551

 • Stresi nasıl yönetebiliriz?
  Stresi nasıl yönetebiliriz?

  Süresi : 02:04 İzlenme : 206

 • Hadım yönetmeliği nedir?
  Hadım yönetmeliği nedir?

  Süresi : 48:55 İzlenme : 105

 • Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?
  Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 377

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön