Eski sevgiliniz hakkında bilmeniz gereken 6 madde!

Onu hala sevseniz de nefret etseniz de aşağıdaki bilgiler çok işinize yarayacak.

Eski sevgiliniz hakkında bilmeniz gereken 6 madde!

Onun hakkında konuşmaktan çekinmeyin:  Eski sevgilinizden nefret etmenin çok keyifli olduğunu biliyorsunuz ve sadece kız arkadaşlarınız değil bilim de sizin arkanızda. Utah Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, eski sevgilisi hakkında olumsuz duygularını ifade eden insanlar, ayrılık sonrası depresyonunu daha hafif geçiriyor ve yaklaşık bir ay sonra hayatlarına devam ediyor.

 

İletişimde olmak o kadar da kötü bir fikir değil: Genellikle sevgilimizle olan bütün iletişimi keseriz ancak bir araştırmaya göre, eski alışkanlıklardan bir anda vazgeçmek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamaz. İlginçtir ki, bu çalışmaya katılanlar, eski sevgilileri ile arkadaş kaldıklarında kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyor. Eğer bu kategoriye giriyorsanız, en azından bu arkadaşlığı, arada sırada e-mail gönderme ve facebook duvarından doğum gününü kutlamakla sınırlayın. Eğer iletişimi kontrol edebilir ve minimum düzeyde tutabilirseniz işler sizin için daha kolay olacaktır.

 

Eski sevgiliniz hakkında konuşarak yeni sevgilinizi kendinize yaklaştırabilirsiniz: İlk buluşmada bunu yapmamalısınız tabii ki ama eski sevgilinizden bahsetmek yeni ilişkiniz için yararlı olabilir. Bir araştırmaya göre, insanlar, eski ilişkisi gibi, özel hayatı hakkında ne kadar çok bilgi verirse, samimiyet o kadar hızlı gelişiyor.

 

Anılara takılı kalmak, yeni sevgilinizi kırabilir: Mutlu anlarınızda, eski ilişkilerden bahsetmek bazen sağlıklı olabilir ancak ölçüyü kaçırmamanızda fayda var. Kanada’da yapılan bir araştırmaya göre, yeni ilişkide kendilerini kötü hissettiklerinde, kendilerini sakinleştirmek ve değerli hissetmek için kadınların eski anılarına başvurduğu ortaya çıkmıştır.

 

Eski sevgiliniz muhtemelen facebook da sizi takip ediyor: Ve tahminimizce siz de aynısını yapıyorsunuz çünkü Facebook artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların % 85’i, haftada en az bir kere eski sevgililerinin profiline baktıklarını itiraf etmiştir. Bunun nedeni tabii ki merak ve aynı zamanda da kendimizi iyi hissettiriyor.

 

Ve muhtemelen sizi unutamıyor da: Kadınlar bazen geçmişlerine takılıp kalırlar, ancak kadınlar ve erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkekler eski sevgililerini geri isteme konusunda çok daha istekli. Yalnız erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, çoğunluğu bir önceki ilişkisinin hala sürüyor olmasını istediğini söylemiştir (bu oran kadınların 4 katıdır). Facebook da eski sevgilinizin parti resimlerine bakarken bunu unutmayın.

 

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
Yorumlar

 • Yaşlı kadınlardan 30 yaşındakilere tavsiyeler
  Yaşlı kadınlardan 30 yaşındakilere tavsiyeler

  Süresi : 01:37 İzlenme : 1013

 • Hipnozla doğum nedir?
  Hipnozla doğum nedir?

  Süresi : 02:58 İzlenme : 347

 • Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü?
  Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü?

  Süresi : 04:32 İzlenme : 612

 • İdeal doğum ortamı nasıl olmalı?
  İdeal doğum ortamı nasıl olmalı?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 258

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 471

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön