Rujunuzun daha kalıcı olması için 6 pratik yol

Basit ipuçları ile dudaklarınızın cazibesini daha uzun koruyun...

Rujunuzun daha kalıcı olması için 6 pratik yol

Hepimizin ortak derdidir. Evden tam takır çıkarız, fakat tüm tazeleme çabalarımıza rağmen o ruj ne kadar uzun süreli olduğu iddia edilirse edilsin bir türlü uzun süreli olmaz. Sürekli yanımızda rujumuz ve küçük aynamızla birlikte gezeriz ya da gecenin belirli aralıklarında soluğu tuvaletlerde makyaj aynalarının önünde alırız. Bunun önüne geçmek için size 6 adımda rujunuzu nasıl daha uzun ömürlü olmasını sağlayabileceğinizi hazırladık.


Parlak tercih edin.
Çoğu uzun süre dayanan rujlar, mattır ve dudaklarınızı kurutur. Bu nedenle parlak rujları tercih edin. Çünkü parlaklık inci pigmentleri ile sağlanır, texture ile değil. Krem bir ruj kadar nemli olmayacağından kalıcılığı daha uzun olacaktır.


Güçlü olun.
Koyu veya açık renkler tercih edin. Onlar yumuşaklara göre daha uzun süreli olurlar, çünkü daha fazla renk pigmentine sahiptirler.


Dudaklarınızı hazırlayın.
Ruj en iyi pürüzsüz bir zeminde kalıcı olur. Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızı iyice temizleyin. Önce kurumuş ve çatlamış dudaklarınız için rujunuzu uygulamadan önce sildikten sonra bir parça nemlendirici ile kuruluğunu giderin daha sonra ise rujunuzu uygulayın. Uyguladığınız nemlendiricinin fazlalığını bir mendille almayı unutmayın.


Dudak kalemi kullanın.
Dudak kalemleri de fazlaca renk pigmenti barındırdığından uzun süreli kalıcılık sağlayacaktır. Rujunuza uygun olacak ya da bir ton açık bir tane seçin ve dudağınızın ortasından başlayıp kenarlarına doğru uygulayın.


Olduğu gibi sürün.
Kesinlikle rujunuzu fırça ile uygulamayın. Kutudan süreceğiniz ruj ile daha uzun bir kalıcılık sağlarsınız. Uyguladığınız ilk katı bir mendille hafifçe fazlalığını alıp, ikinci katı uygulayın.


Son dokunuşu pudra ile yapın.
Kadınlar, ruju pudra ile bütünleyince dudaklarının kuruyacağını düşünürler. Fakat bir de böyle deneyin. Önce ağzınızı kapatın, sonra gülün, daha sonra yumuşak bir fırça ile alacağınız hafif pudrayı dudaklarınıza uygulayın. Daha sonra tekrar ruj uygulamayın, yoksa dudaklarınız bir kek görünümüne sahip olabilir. Bunu istemeyiz.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

SON EKLENEN VİDEOLAR

 • Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu Oynat
  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu

  Süresi : 02:54 İzlenme : 203

 • Çocuklarda konsantrasyon bozukluğu için yoga pozları... Oynat
  Çocuklarda konsantrasyon bozukluğu için yoga...

  Süresi : 18:20 İzlenme : 275

 • Diş teli nasıl takılır? Takılması ağrılı bir işlem midir? Oynat
  Diş teli nasıl takılır? Takılması ağrılı bir...

  Süresi : 02:40 İzlenme : 153

 • Tığ işi: Zincir çekmek ve birleştirmek Oynat
  Tığ işi: Zincir çekmek ve birleştirmek

  Süresi : 03:01 İzlenme : 395

 • Çocuğunuz olduktan sonra değiştiniz konular neler? Oynat
  Çocuğunuz olduktan sonra değiştiniz konular...

  Süresi : 01:08 İzlenme : 334

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git