Rüyada yıldız kayması

Gece gökyüzüne bakıyorum müthiş bir karanlık fakat heryer pırıl pırıl yıldızlarla dolu...

Rüyada yıldız kayması

Gece gökyüzüne bakıyorum müthiş bir karanlık fakat heryer pırıl pırıl yıldızlarla dolu... Neredeyse gökyüzü görünmeyecek o kadar çok.

 

Yıldızları seyrederken hepsi teker teker kaymaya başlıyor ve gökyüzü kapkaranlık oluyor ben seyrederken, Türkan Şoray'ın gözlerine benzer iki çok iri, çekik siyah göz beliriyor. Yüz  yok sadece gözler var ve o anda işaret parmağını bana sallayarak "sakın anlatma" diyor. Ama ben o sesi duyuyorum. Ve o an uyandım.

 

O kadar etkileyiciydiki anlatamam. Bizde yıldız kaymasını hep bir insanın ölümüne yorarlar bilemiyorum elbet. Ve birkaç zaman sonra amcamın oğlu vefat etti. Yine uzun bir zaman sonra bu rüya aklıma geldiğinde bu olayda aklıma geldi. Anlatmamalımıydım. Bu rüya bu olaya mı delaletti bilemedim. Sürekli rüya gören biri olarak neyi neye yoracağımı malesef ki bilemiyorum.

 

Selam ve Sevgilerimi yolluyorum.

Emel T.

 

Sevgili  rüya  dostu,

 

Öncelikle her rüyanın ve sembollerin kişiye göre farklılıklar gösterdiğini söylemek  isterim. Yıldız kaydı insan ölüm haberi, diş gördüm- uğursuzluk gibi inançların ya da yorumların gerçekliğinin olmadığını bilmenizi isterim. Öyle olsaydı o zaman tüm rüyalar aynı yorumlanırdı. Bireysel farklılıklar ve yaşantılar doğrultusunda her rüya farklı bir  mesaj içerir.


Rüyanıza gelince:  Yıldızlarla dolu bir  gökyüzü görmüşsünüz. Mutluluk, şans, bolluk- bereket,  dilek ve  isteklerimiz, sağlıklı bir yaşantının habercisidir. Yıldızları sadece seyrediyor olmanız ise sizin istek ve dilekleriniz için adım atmadığınızı bize gösteriyor. Adım atarsanız, kararlar verirseniz ne olur? Bir düşünün.

 

Gözler  görmek içindir. Ama diğer işlevi de bakmaktır. Bakmazsak göremeyiz. Neyi görmeniz gerekiyor bir düşünün. Karalarınızı ertelemenize neden olan ve hareketinizi kısıtlayan şey-ler neler? Olan olaylar ve durumların ya da kişilerin sadece görünen tarafları ile değil daha arkadaki anlamlarıyla da görüp değerlendirmeniz  gerekebilir.


Sevgi ve Işıkla....

Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
 • Aşk laftan anlamaz!
  Aşk laftan anlamaz!

  Süresi : 01:05 İzlenme : 479

 • Terrarium nasıl yapılır?
  Terrarium nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 1105

 • Yumurtalı simit!
  Yumurtalı simit!

  Süresi : 01:06 İzlenme : 641

 • Sokak röportajı: Anneme beton mikseri alırdım!
  Sokak röportajı: Anneme beton mikseri...

  Süresi : 02:49 İzlenme : 1703

 • Farkındalık - Mindfulness
  Farkındalık - Mindfulness

  Süresi : 10:32 İzlenme : 2247

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git