Rüyada Arapça yazı, dua görmek...

Birkaç gün önce gördüğüm rüyamı sizinle paylaşmak istiyorum.

Rüyada Arapça yazı, dua görmek...

Loş bir ortam. Ya akşam olmak üzere ya da sabah ama sanırım akşam olmak üzereydi. Ben bir odada sırtımı pencereye vermiş kanepe tarzı bir şeyin üzerinde bağdaş kurmuş oturuyorum. Üzerimde günlük olarak evin içinde giymeyi tercih ettiğim uzun şortum var. Peygamber efendimiz gelecek diye onu bekliyorum ve beklerken geleceğinden eminim. Bu arada bağdaş kurup oturduğum bacağımın üzerini örtüyorum. Gardrop gibi bir dolabın kapısı açılıyor ve içeri hızlı bir şekilde peygamber efendimiz giriyor. Çok hızlı girdiği için (hatta şöyle tarif etsem yeridir: fırıldak gibi dönerek hızlı bir şekilde giriş yapan birinin düşünün) yüzünü filan seçemiyorum ve bende bulunduğum yerden hızlı bir şekilde kalkıp, başımı örtüp onun gittiği yere doğru yöneliyorum ancak gardrobun içinden yüksek sesli bir homurtu duyuyorum.

 

İkinci kere yine gitmeye yöneldiğimde bu homurtu sesi yükseliyor ve ben kanepeye uzanır şekilde ellerimi kalbimin üzerine koyarak ve sesli bir şekilde Fatiha Suresi’ni okumaya başlıyorum ancak bu okumayı arapça hali ile yaparken içimden de sürekli olarak Türkçe mealini- yanlız sana kulluk ederiz-- şeklinde geçiriyorum. yorumlarınızı bekliyorum…

 

Sevgiler saygılar  efendim..

Hülya Çelebi

 

Sevgili Rüya Dostu,

Rüyalarımızda Arapça dua, yazı girdiğinde soruyoruz: Eğitiminizi yarım mı bıraktınız? Ya da istemediğiniz bir eğitim mi aldınız-alıyorsunuz? Şu anda da bu nedenlerden dolayı istemediğiniz bir işte mi çalışıyorsunuz? Evinizde sürekli size eleştiren kim? Fatiha suresinin anlamına bakmanızı öneriyorum. Acaba gereğinden fazla biri-lerine değer veriyor veya saplantı haline getirmiş olabilir misiniz?  Sabah veya akşam bir kararsızlık var anlatımınızda. Bu bir şeylerin bitip yeniliklerin, başlangıçların olacağının işaretidir. Bununla birlikte ikilemlerde kalıyor ve kendi kararlarınızın arkasında durmuyor hep bir desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Onaylanma beklentinizin olması, size özgür irade ile seçimler yaparken engeller oluşturuyor olabilir. Bu konuyla ilgili R. Şanal’ın Kuantum İyileşme kitabından “İnsan Kendi Olmak Zorunda” bölümünü okumanızı öneririm.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

SON EKLENEN VİDEOLAR

 • Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu Oynat
  Çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu

  Süresi : 02:54 İzlenme : 263

 • Çocuklarda konsantrasyon bozukluğu için yoga pozları... Oynat
  Çocuklarda konsantrasyon bozukluğu için yoga...

  Süresi : 18:20 İzlenme : 278

 • Diş teli nasıl takılır? Takılması ağrılı bir işlem midir? Oynat
  Diş teli nasıl takılır? Takılması ağrılı bir...

  Süresi : 02:40 İzlenme : 154

 • Tığ işi: Zincir çekmek ve birleştirmek Oynat
  Tığ işi: Zincir çekmek ve birleştirmek

  Süresi : 03:01 İzlenme : 397

 • Çocuğunuz olduktan sonra değiştiniz konular neler? Oynat
  Çocuğunuz olduktan sonra değiştiniz konular...

  Süresi : 01:08 İzlenme : 336

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git