Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

150 yıllık efsanevi çanta fantezisi

150 yıl boyunca fazla bir değişime uğramayan atölye el aletleri ile harika çantalar

150 yıllık efsanevi çanta fantezisi

Louis Vuitton’un deri ürünleri bir buçuk asrı geçen bir süredir ayrıntıya verilen önemin, bilginin ve olağandışı bir kalite arayışının simgesi oldu. 1854 yılında sandık üreticisi olarak yola çıkan Louis Vuitton, ulaşım araçlarındaki gelişmelere paralel olarak üretimini sert sandıklardan yumuşak valizlere doğru genişletti.

 

1901 yılında gemilerde kirli çamaşırların konulması fikriyle ortaya çıkan Steamer Bag ve şu an halen kısa tatillerin vazgeçilmez çantası olan Keepall, çok daha hafif ve pratik bir şekilde yolculuk etme imkânı sundu.

 

1888 yılında yaratılan Damier ve 1896 yılından itibaren Monogram kanvas, Louis Vuitton’un en belirgin simgeleri arasında yer alıyor.

 

Marka, günümüzde yeni bir soluğa ihtiyaç duymaya başlıyor. 1998 yılında Marc Jacobs’ın markaya dâhil olmasıyla birlikte de bir tür kabuk değiştirme sürecine giriyor.

 

Pırıltısıyla dikkat çeken Monogram Vernis, sofistike görünümlü Suhali ve Utah koleksiyonlarının yanı sıra Takashi Murakami, Stephen Sprouse ve Richard Prince gibi dünyaca ünlü sanatçılarla gerçekleştirilen işbirlikleriyle de Louis Vuitton’un yenilikçi ruhunu ortaya koyan modeller tasarlanıyor.

 

Louis Vuitton’da her deri ürün, yetenek ve zanaatkârlığın bir araya geldiği sıra dışı bir birliktelikle incelikle işleniyor. Derinin titizlikle seçilmesinden dikilmesine kadar tüm ayrıntılar, Louis Vuitton’un yaratım sürecinde büyük bir rol oynuyor.

 

Paris yakınlarındaki Asnières Atölyesi, Louis Vuitton’un ana merkezi. Bu atölye, 1859’dan 1977 yılına kadar şirketin yegâne üretim tesisiydi.

 

Asnières, halen Louis Vuitton’un benzersiz el becerisinin sembolü olarak üretim yapmaya devam ediyor.

 

Tüm sert bavullar ve seyahat sandıkları, özel siparişler, egzotik deri çantalar ve defileler için sınırlı sayıda üretilen modeller Asnières Atölyesi’nde oluşturuluyor...

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2056

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4643

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1543

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 223

 • Esmer kadınlar için gece makyajı
  Esmer kadınlar için gece makyajı

  Süresi : 02:59 İzlenme : 3241

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön