Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Jimmy Choo; O, hepimizin en büyük tutkusunu yaşatanlardan biri...

Tüm kadınların vazgeçemediği, yüksek topuklu ve sivri burun ayakkabılarıyla karşınızda Jimmy Choo

Jimmy Choo; O, hepimizin en büyük tutkusunu yaşatanlardan biri...

Hepimizin büyük tutkusudur yüksek ve ince topuklu ayakkabılar. Giydiğimizde kendimizi dünyanın en önemli ve güzel kadınlarından biri gibi hissetmemizi sağlar. Yürüyüşümüzden, giydiğimiz kıyafete kadar ne olursa olsun herşey bir anda değişir. İşte bu gibi çok güzel duyguları hissetmemize katkıda bulunan tasarımcılardan biri de Jimmy Choo.

Malezya doğumlu Jimmy Choo, bildiğiniz gibi dünyaca ünlü, tüm yıldızların kırmızı halı üzerinde kıyafetlerini tamamlayan eşsiz ayakkabıların tasarımcısı. Onu 2000'lerin başında “Choo'larımı kaybettiğim” diye bağıran Sex and the City'nin Carrie'si Sarah Jessica Parker sayesinde tanıdık. İlk ayakkabısını 11 yaşında tasarlayan Choo, 1983'te mezun olduğu Londra Moda Okulu'nun bir parçası olan Corwainers Teknik Lisesi'nden sonra bir ayakkabı fabrikasında ve restoranda yarı zamanlı çalışmaya başlar. 1986'da eski bir hastane binasında başladığı çalışma hayatında ilk çıkışı 1988 yılında Vogue dergisinde yer almasıyla yakaladı. 1990'da Prenses Diana'nın müşterisi olmasıyla birlikte başarısı daha da katlandı. 1996 yılında İngiliz Vogue dergisinin aksesuvar editörü Tamara Mellon ile Jimmy Choo Ltd.'yi kurdular.

Yaşamına İngiltere'de devam eden tasarımcı, Malezya'da yeni tasarımcıların önünü açmak amacıyla ayakkabı tasarımı atölyesi kurdu.

Choo aynı zamanda birçok ödüle de sahip. Bunlar arasında; 2000 yılında ülkesi Malezya'da başarılarından dolayı, 2002 yılında Kraliçe Elizabeth tarafından ayakkabı ve moda endüstrisine katkılarından dolayı aldığı ödüller ve 2004 senesinde İngiltere Monfort Üniversitesi tarafından ayakkabı tasarımı dalında onur doktorası var.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2147

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4697

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1559

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 239

 • Esmer kadınlar için gece makyajı
  Esmer kadınlar için gece makyajı

  Süresi : 02:59 İzlenme : 3255

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön