Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Türk deri markalarının “Geçmişten Geleceğe Yolculuğu”

Hong Kong’taki “Asya Pasifik Deri Fuarı”nda bu yıl, Türk Deri Markaları ve ünlü Türk tasarımcı Bora Aksu rüzgarı esti.

Türk deri markalarının “Geçmişten Geleceğe Yolculuğu”

Hong Kong’ta her yıl düzenlenen ve dünya deri endüstrisinin en önemli uluslararası platformlarından biri olarak kabul edilen “Asya Pasifik Deri Fuarı”na (APLF-MM&T) bu yıl, Türk deri markaları ve ünlü Türk tasarımcı Bora Aksu damgasını vurdu.

Uzakdoğu ekonomisinin can damarı Hong Kong’ta, 28-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara, ünlü tasarımcımız Bora Aksu’nun enstalasyonuyla katılan Türk Deri Markaları, kalitenin yanı sıra tasarımdaki iddiasını da ortaya koydu.

2002’den bu yana gerçekleştirdiği defile ve tasarımlarıyla uluslararası moda dünyasını etkileyen ve böylece Londra başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin moda haftalarında adından söz ettiren ünlü Türk tasarımcı Bora Aksu, Deri Tanıtım Grubu (DTG) standına özel olarak hazırladığı enstalasyonuyla bu kez de Hong Kong’ta fırtınalar estirdi.

Türkiye deri sanayinin tasarımda kat ettiği yolu gözler önüne sermek için oldukça etkili bir çalışma hazırladığını paylaşan genç Türk tasarımcı, “Hong Kong’taki bu fuarda Türk Deri Markalarının konuşuluyor olması, deri sektöründe hızla değişen teknik ve moda trendlerini yakından takip ediyor olduğumuzun da kanıtı” açıklamasını yaptı.

Geleceğin yolcuları...
Fuara özel yaptığı çalışmada “Geleceğin Yolcuları- Future Travellers” başlıklı bir konsept belirlediğini açıklayan Aksu, “Böylece insanlık tarihi kadar eski; ama aynı zamanda günümüz teknolojisinden bağımsız düşünülemeyecek deri sektörünün Türkiye’de geldiği noktayı yansıtmayı hedefledim” dedi.

Tamamen yaratıcılık üzerine kurulmuş bu konseptle sınırları zorlayıp, yeni bir boyutta deri ve kürk tasarımlarını sergileyebilmeye olanağı sağladığını açıklayan Aksu, “Bu tasarımları hazırlarken, gelenekselle geleceği yansıtan tekniklerin bir karmasını oluşturmaya çalıştım. Amacım, geçmiş ve gelecek arasındaki o ince denge noktasını yakalayabilmekti” diye konuştu.

Aksu’nun çalışmasında aynı zamanda, göçebelerin ve yolcuların bir arada hareket ediyor olmasının getirdiği birbirine bağlılık teması da öne çıktı. Bu temanın tasarımlara yansımasına ek olarak, farklı tasarımların birbiriyle bağlantıları, bütün bir tablonun oluşmasında etkili oldu.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler
  Adet dönemiyle ilgili ilginç gerçekler

  Süresi : 01:41 İzlenme : 591

 • Sanatçıların eski ve yeni halleri
  Sanatçıların eski ve yeni halleri

  Süresi : 00:57 İzlenme : 797

 • Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?
  Son kullanma tarihleri ne zaman bitiyor?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 723

 • Hayır demek güzeldir!
  Hayır demek güzeldir!

  Süresi : 01:16 İzlenme : 432

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 1476

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön