DB Berdan Londra Moda Haftası'nda rüzgar gibi geçti...

Londra SS13 (Spring / Summer 2013) Moda Haftası’nda bir Türk markası daha kendisini moda dünyasına tanıttı. DB Berdan, Deniz Berdan ve kızı Begüm Berdan’ın beraber oluşturduğu bir isim olarak moda haftası süresince çok konuşuldu.

DB Berdan Londra Moda Haftası'nda rüzgar gibi geçti...

Uzun süredir modayla değişik kanallardan ilgisini bildiğimiz Deniz Berdan, moda hakkındaki tüm deneyimlerini, London College of Fashion’da kostüm tasarımı okuyan kızı Begüm’ün eğitimi sırasında aldığı bilgiler ve onun genç vizyonuyla birleştirince, ortaya çok büyük isimlerin bile komplimanlar yağdırdığı dinamik bir koleksiyon çıktı.

 

Özellikle Vogue UK ve Glamour UK tarafından büyük övgü alan anne-kız, beraber yapmış oldukları ve Haute Boheme adını verdikleri rahat ama bir o kadar dişi tasarımlarıyla, ne kadar güçlü bir ikili olduklarını, DB Berdan markasını bu özel haftaya katılan tüm modacı ve moda severlerin akıllarına kazıyarak başardı. Aynı haftaya katılan diğer büyük isimler; Mulberry, Paul Smith, Moschino, Vivienne Westwood, Acne, Alexander McQueen, Nasir Mazhar, Burberry, Erdem, Jasper Conran, John Rocha...

 

Gelelim koleksiyonun inceliklerine...

 

Mini ve maksi elbiselerin ağırlıklı kullanıldığı koleksiyonda 20. yüzyıl etkilerini görüyoruz. Elbise dışında, muhteşem hayvan baskılarının ve bu baskılardan oluşturulmuş kolajların kullanıldığı üstler ve ceketler yine aynı çizgilerdeki kalem etek ve klasik pantolonlarla birlikte kullanılmış. Koleksiyonda tercih edilen renk paletinin ağırlıklı olarak pastel tonları olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tasarımlardaki tüm parçalarda, hayvan baskılarının yanı sıra yatay veya dikey koyu gri/siyah çizgilerinde kullanılmış olduğunu görüyoruz. Bu çizgiler sayesinde akıllarda modern ve dinamik bir etki yaratan  koleksiyonun romantikliği ise kullanılan Fransız danteli  ve işlenmiş boncuklarla sağlanmış.

 

Deniz Berdan ve Begüm Berdan’ın kendi iç dünyalarını çok samimi bir şekilde yansıttıklarına inandığım bu koleksiyonları her türlü övgüyü gerçekten hak ediyor. Tek kelimeyle muhteşem...

 


 

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yaşlı kadınlardan 30 yaşındakilere tavsiyeler
  Yaşlı kadınlardan 30 yaşındakilere tavsiyeler

  Süresi : 01:37 İzlenme : 685

 • Hipnozla doğum nedir?
  Hipnozla doğum nedir?

  Süresi : 02:58 İzlenme : 289

 • Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü?
  Sezaryen sonrası normal doğum mümkün mü?

  Süresi : 04:32 İzlenme : 216

 • İdeal doğum ortamı nasıl olmalı?
  İdeal doğum ortamı nasıl olmalı?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 198

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 230

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön