Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Aile toplantılarından kilo almadan kurtulmanın yolları!

Fazla kaçırılan bir öğünden hemen sonra bile bazı sağlık problemleri baş gösterebilir.

Aile toplantılarından kilo almadan kurtulmanın yolları!

Hafta sonu arkadaşlarınızı evinize davet etme sırası sizde ya da şehir dışından teyzeniz geldi ve onun şerefine bütün aile sizdeler. Hazırlıklara herkes yardım ediyor ve tüm hünerler dökülüyor. Yemekler, tatlılar, kaloriler.

 

Bilim adamları böyle zamanlarda kalp krizinden ölme riskinin yükseldiğini belirtiyorlar. Ama siz muhtemelen yine birkaç tabak baklavayı veya kadınbudu köfteyi yine afiyetle götüreceksiniz. Peki ama bu zevkli ve de riskli dönemleri nasıl atlatabiliriz. İşte işinize yarayacak birkaç öneri:Tabii ki birçok sosyal olayın içinde olacaksınız. Hele de kalabalık bir aile ortamındaysanız kendinize pek vakit bulamayabilirsiniz. Ama bir 10 dakika ayırıp egzersiz yapabilirseniz hem kalorilerin birazını yakmış, hem de metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz. Eğer vakit bulabilirseniz bu seansları günde 2-3 kez tekrarlamanız daha da iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

 • Tüm vücut egzersizi: 25-50 kez kollarınızı kaldırarak zıplayın; devamında dambılla sandalye üzerinde 10-12 kez omuz, ön kol ve arka kol çalışın. 10-12 kez düz ve ters mekik yapın.

 

 • Kalça, karın, bacak: Tek bacak üzerinde 10 kez uzun sıçrama, 10 belden dönme, 10 eğilip kalkma, 10 çapraz eğilip kalkma, 10 çift ayak zıplama ve 25’er kez tekme savurma hareketi yapın.


Daha önce belirttiğimiz gibi gün içinde birkaç kez egzersiz yapmakta fayda var. Eğer bunu yapabiliyorsanız, yemekten önce ve sonra olmak üzere planlayın. Tabii yeterli arayı verdikten sonra. Böylece yağ yakma ve metabolizma oranınızı yükselteceksiniz.

 • Grup halinde bir şeyler yapmayı da organize edebilirsiniz. Mevcut durumunuza ve ahaliye uygun bir şekilde seçilecek hafif top oyunları veya yürüyüşler düzenleyerek hem birlikte eğlenmiş hem de spor yapmış olursunuz.

 

 • Ayrıca beraber bir şeyler yapmak sizin için de ateşleyici olacaktır. Mesela hep birlikte bisikletli bir gezi düzenlerseniz pedala daha şevkle bastığınızı hissedebilirsiniz.

 

Bu hareketlerin başlangıç ve sonlarında ısınma ve germe hareketleri yapmayı ihmal etmeyin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 315

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 178

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 248

 • Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel röportaj
  Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel...

  Süresi : 01:57 İzlenme : 440

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 404

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön