Zumba dansı ile zayıflama

Zumba dansı zayıflatır mı?

Zumba'yla dans ederek kilo veriyoruz

Vücutta hareketlilik

Zumba çok iyi bir kardiyovasküler aktivitedir.Vücut her zaman değişir,hareket eder ve ritme göre dans eder ve bunun sonucunda yüksek kalori kaybına yol açar.bundaki önemli faktör ise vücudun çok az bir zamada fazla kiloyu vermek zorunda olup bu imkanı seçememesidir.

 

Kilo vermek

Zumbanın diğer bir yönü ise alınan kiloların çalışılarak verilebilmesidir. Bu iki türdür. Aynı zamanda zumba kasların gerilmesini ve vücudun enerji harcamasına yardımcı olur. Kaslar metabolik bir şekilde çok aktifdir ve bu olduğundan fazla bir kalori harcanmasına yol açar.

 

 

Kilo verme hızı

Zumba yavaş,hızlı ve düzensiz ritimli olan bir egzersizdir.Yavaş ritimler size dinlenme periyodları sağlar. Bu tip antrenmanın amacı çok kalori harcamak ve hatta vücut metabolizmasını aktiviteden 4 saat sonra bile hızlı ve yüksek tutmaktır.

 

Yaparken eğlen

Geleneksel egzersizler çoğu zaman sıkıcı olabilir. Bu insanların kilo verme eğilimini azaltır ve  egzersiz yapmazlar. İşte zumbanın farkı burda  diğer aerobik egzersizlerinde insanlar vücutları genelde daha çok suya ihtiyaç duyar fakat Zumba böyle değildir. Eğer bir şey eğlenceli ve ilginç ise buna bağlılık daha çok yükselir ve daha çok kilo verilir.

 

Disiplinli hareket

Zumba kilo vermeye de yardımcı olur çünkü disiplini gerektiren bir aktivitedir. Eğer rutin bir egzersize alışılmışsa ve insanlar bundan zevk alıyorsa bu insanların hayatlarında diğer şeylerden de zevk almalarını sağlar. Mesela kilo vermek için yaptığınız Zumba'nın yanında uygulanan diyet göze batmaz. Böylece siz günde 3 büyük açık büfe ziyafeti yerine bir kere ile yetinirsiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Stresi nasıl yönetebiliriz?
  Stresi nasıl yönetebiliriz?

  Süresi : 02:04 İzlenme : 155

 • Hadım yönetmeliği nedir?
  Hadım yönetmeliği nedir?

  Süresi : 48:55 İzlenme : 79

 • Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?
  Bedene göre kot pantolon nasıl seçilir?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 285

 • Hangi kan grubu hangi kan grubuna kan verebilir?
  Hangi kan grubu hangi kan grubuna kan...

  Süresi : 01:58 İzlenme : 401

 • Diş bakımı nasıl yapılmalıdır?
  Diş bakımı nasıl yapılmalıdır?

  Süresi : 01:36 İzlenme : 262

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön