Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Spor yapmak isteyenler bu yazıyı okumalı!

Yaş ilerledikçe beden kendini salıyor... Kimse ayna karşısında yağlı, sarkık bir vucut görmekten hoşlanmaz. Sizde daha sağlıklı bir hayat ve beden için spor yapmaya karar verdiyseniz önce bu yazıyı okumalısınız.

Spor yapmak isteyenler bu yazıyı okumalı!

Spor hem bedenen hemde ruhen insanı dinç kılan bir aktivitedir. Spor yapınca insanın kendine güveni gelir, duruşu değişir. Bir zaman sonra 2'şer 2'şer çıktığınız merdivenleri çıkamaz hale gelirsiniz, yürürken yorulmaya başlarsınız . Kısaca hamlaşırsınız. Vucudunuz yağlanır ve mini mikinilerden göbeğinizi kapatan mayolara, dar elbiselerden bol elbiselere geçiş yaparsınız. Ama eğer spor yapmaya karar verdiyseniz hayatınız ve sağlığınız için önemli bir adım atmışsınız demektir. Şimdi, spor yapmaya karar verdiniz ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız bunları okuyun.

 

Favori spor dalınızı bulun: Yaparken zevk alacağınız bir spor dalımı seçmek istiyorsunuz? Grup olarak mı çalışmak istiyorsunuz yoksa tek başınıza mı? Amacınız bölgesel zayıflamamı yoksa form tutmak mı? Önce buna karar vermeniz gerekiyor.

 

Kendinizi meşgul etmek için mi sporu tercih ediyorsunuz?: Evde vakit geçirmekten sıkıldınız ve sosyalleşmek için sporu seçtiniz. Bu aslında güzel bir karar ama bu amaçla işe başlarsanız kendinize başka bir uğraş ve arkadaşlar bulduktan sonra sporunuzu ihmal edecek ve hatta hiç gitmeyeceksiniz. Bunun için 'sağlığım ve kendimi iyi hissetmek için spora başlıyorum' demeyi kabullenin.

 

Bir klübe katılın: Bir spor klubüne üye olursanız sizinle beraber orada efor sarfedenleri görünce kendinizi iyi hisseder ve motive olursunuz.

 

Yarışmalara katılın: Düşük seviyeli spor müsabakaları spor ruhunu ve sabrı öğretir. Başarılı olursanız bu size hırs katar.

 

Eğitim ve spor sırasında eğlenin: Pek çok spor dalında kulağınızda kulaklığınızla sevdiğiniz müzikleri dinleme olanağı sağlanır. En hareketli parçaları playlist'inize ekleyin. Yapamadığınız hareketlerde kendinizle dalga geçin ve başardığınız zaman kendinizi ödüllendirin. Yüzmeye karar verdiyseniz kendinize eğlenceli sandaletler,paletler, mayolar, havlular alabilirsiniz.

 

Pes etmeyin: Spora başladığınız ilk haftalar vücudunuzda hamlıktan dolayı oluşan ağrılar olacaktır. Kendinizi halsiz hissedeceksinizdir. Asla pes etmeyin! Sonraki haftalarda her şey düzelecek ve spor yapmak alışkanlık haline gelecektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 218

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 105

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 209

 • Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel röportaj
  Güzel ve Çirkin filminin oyuncularıyla özel...

  Süresi : 01:57 İzlenme : 394

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 374

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön