Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Bel ve boyun ağrılarına en rahatlatıcı çözüm yüzme!

Yüzme mükemmel bir egzersizdir. Vücudunuza direnç kazandırır. Yüzmek dolaşımınızı geliştirir, kalbinizi güçlendirir ve vücudunuzdaki gaz alışverişini arttırır. Genç yaşlı herkes yüzebilir.

Bel ve boyun ağrılarına en rahatlatıcı çözüm yüzme!

Sürekli ağrıyan bel, boyun ve sırt ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız yüzmek tam size göre. Hem fazla kilolarınızla vedalaşmak hem de sıkı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler tam burada.

 

Bel ve boyun ağrılarında özellikle fıtık varsa doktorlar tarafından önerilen fizik tedavisine ek olarak ya da sadece yüzerek bu durumlardan kurtulabilirsiniz.

 

 • Bir spor salonuna yazılın. Okullardaki ve spor kulüpleri kış aylarında kapalı havuzlarıyla kullanışlı gelecektir.

 

 • Yüzme derslerine kaydolun. Su korkusu yaşıyorsanız yerel spor merkezleri ve acemi yüzme dersleri için kaydolun. Bu kurslar nazik bir profesyonel rehberlik yoluyla korkunuzun üstesinden gelmenize yardım olacaktır.

 

Yavaş yavaş başlayın. Devam etmeden önce 60 saniyelik hızlı molalar alarak, 1 ya da 2 tur yüzün. Bir kere sürekli olarak birkaç tur gerçekleştirmek için yarım saatlik bir dinlenme olmadan oturumu gerçekleştirmek kadar molaları arasındaki süreyi arttırmak mümkün.

 

Birkaç çeşit yüzme stili öğrenin. Kurbağalama, kelebek, sırt üstü ve tarama) Hedef egzersizleri eğlenceli tutarak çeşitli, rutin fithness kazançlar sağlamak.

 

Haftada birkaç kez yüzün. 2 seans 20 dakika ile başlayın. Hamlığınız açılınca haftada bir kez 3 ya da 4 kere yarım saatlik seanslara çıkarın.

 

Omurgasında problem olanlar için yüzme özellikle sırt üstü yüzme öneriliyor. Boynun sabit olduğu tek yüzme stilidir ama bazen tehlikeli olabiliyor. Yönünüzü göremediğiniz tek stildir. Bu yüzden olası çarpışmalar yaşayabilirsiniz. Her 5 kulaçta dönüp gideceğiniz yöne bakmanız gerekir.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2147

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4701

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1559

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 239

 • Esmer kadınlar için gece makyajı
  Esmer kadınlar için gece makyajı

  Süresi : 02:59 İzlenme : 3255

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön