Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Connecticut'ta camdan yapılmış bir ev

Yeşilliğin arasında camdan yapılmış, modern ve içerisi sanat dolu bir ev...

Connecticut'ta camdan yapılmış bir ev

Camdan yapılmış binalar denince akla gelen ilk isim Phillip Johnson olur, ünlü mimarın Connecticut'taki cam evi mimarlık alanında büyük değişikliklere imkân sağladı ve camın kullanım alanını genişletti. O günden bu güne kadar geçen sürede de camın kullanımı yaygınlaştı. Modern tasarımlar için çok uygun bir malzeme olan camın evin tamamında kullanılması birçok mimarın tercihi haline geldi.

Mimar Joel Barkley'in de Johnson'ı örnek alarak tasarladığı Robert E. Abrams ve eşi Cynthia Vance'in evi farklı tasarımıyla dikkat çekiyor. Connecticut'ta doğayla iç içe bulunan evin tamamının camlarla kaplı olması eve farklı bir modernlik katıyor. Ayrıca bahçesindeki sadelik ve dekor olarak kullanılan modern heykeller de evin modern tarzını destekliyor.

Temelinde camın yanı sıra ahşapa yer verilen evin iç dekorasyonda da modern parçalar yer alıyor. Koleksiyoner yönüyle tanınan Robert E. Abrams ve oyunculuğun yanı sıra editörlük yapan eşi Cynthia Vance'in sanata olan düşkünlükleri evin içerisine de yansıyor. Evin geneline bakıldığında en çok dikkat çeken; duvarlarda bulunan renkli, büyük tablolar oluyor. Tablolardan sonra evde en çok yer kaplayan ise boydan boya tüm duvara yayılan raflar ve bu rafları süsleyen kitaplar oluyor. Evin birçok kısmı kitaplık ve okuma odası şeklinde tasarlanması ise çiftin okumaya olan bağlılıklarını belirtiyor. Modernizmin etkilerini yansıtan bu camdan ev, tablolardan kitaplara kadar her detayıyla sanat kokuyor.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 282

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 151

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 234

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 395

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 464

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön