Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Hoş kokulu bir bahçe ya da balkona sahip olmak için 10 öneri!

Önerilerimizle arka bahçenizi ya da balkonunuzu mis kokulu bir bahçeye çevirebilirsiniz!

Hoş kokulu bir bahçe ya da balkona sahip olmak için 10 öneri!

En son ne zaman, kulağınızdaki kulaklığı çıkarıp telefonunuzdaki e-postalarınızı kontrol etmeden durup bir gül kokladınız? Bu koşuşturma içinde bunu yapabildiyseniz çok şanslısınız. Peki ya çözüm?

Bahçe veya balkonunuzu önerilerimizle, hoş kokulu ve adeta rahatlatan bir mekana dönüştürebilirsiniz...

Nerede yaşadığınız önemli!

Harita üzerindeki yeriniz, bahçıvanlığınız için son derece önemlidir. Yaşadığınız bölgenin iklimine uygun çiçekler seçmelisiniz.

Bahçenizde ne istediğinize karar verin!
Herhangi bir bitki seçmeden önce, ne istediğinize mutlaka karar verin. Bahçenizde sadece çiçek mi olsun yoksa çiçeklerle birlikte havada mis gibi bir koku mu olsun? Her biri farklı aromaya sahip yüzlerce çiçek var. Her birine vereceğiniz emeği de göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Alerjiye dikkat!
Genellikle bir bitki ne kadar kokuluysa o kadar alerjendir. Bir bitkiyi bahçenize davet etmeden önce, bitki hakkında bilgi edinin. Eğer bitkinin ait olduğu familyada herhangi bir şeye alerjiniz varsa muhtemelen o bitkiye karşı da alerjik reaksiyon verebilirsiniz.

Kokulu bitki Gardenya!
Çiçeklenme zamanı ilkbahar, yaz, sonbahar mevsimleridir. Gölgelik bir alana ekebilir ya da ev içi saksılarında kullanabilirsiniz. Çok fazla kökü olmasa da gardenyaları kesin, bol suya koyun ve harika buketler hazırlayın

Şakayık!
Çiçeklenme Zamanı ilkbahar, yaz, sonbahar mevsimleridir. Şakayıklar, saksı ya da toprağa, bolca güneş gören bir alanda ekilmelidir. Şakayık kısa ömürlüdür ancak çiçek buketleri ve aranjmanlar için tercih edilir.

Süsen!
Çiçeklenme Zamanı ilkbahardır ve bazen iki keredir. Süsenleri bahçe tarhlarına ekebilirsiniz. Süsenler çok nazik görünür ama çok dayanıklı bitkilerdir. Kuşları ve kelebekleri de üzerine çeker.

Itrışahî!
Çiçeklenme zamanı ilkbahar ve yaz mevsimleridir. Güneş gören tarhlara veya kenarlara ekebilirsiniz. Itrışahî, çok farklı renklerde olabilir ve bazıları daha yoğun kokuya sahiptir.

Zambak!
Çiçeklenme zamanı yaz mevsimidir. Zambak soğanları saksılara, tarhlara ve köşelere ekilebilir.  Zambaklar çok çeşitli renklere sahip olabilir. Bu nedenle buketlerde oldukça sık kullanılır ve kuşlar için de oldukça caziptir.

Biberiye!
Çiçeklenme Zamanı yaz ve ılıman iklim kışlarıdır. Güneş gören yerlere ekilmelidir. Biberiye bahçelere değişik bir koku ve mutfağınıza da değişik aroma katar.

Lavanta!
Çiçeklenme zamanı yaz başıdır. Bol güneş alan yerlere ekin. Avustralya Charles Sturt Üniversitesinde yapılan araştırmalara göre, lavanta koklamak endişelerin giderilmesinde faydalıdır.

Yaban Elması!
Çiçeklenme Zamanı ilkbahardır. Bol güneş alan yere ekin. Yaban elması, ilkbaharda çiçeklense bile, meyve verdiklerinden kışın bile kuşları kendine çeker.

Portakal!
Çiçeklenme zamanı kış ve ilkbahardır. Bol güneş alan yerlere ekilmelidir. Çeşidine bağlı olarak hem meyvesi yenilebilir hem de meyve suyu olarak tüketilebilir

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
Yorumlar

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1661

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2481

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 5275

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 6575

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 1941

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön