Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Google’ın Android Market’i nihayet Türklere de açılıyor

Google’ın Android işletim sistemli mobil cihazlara yönelik uygulama mağazası Android Market, bu yıl resmen Türkiye’deki kullanıcılara da açılacak.

Google’ın Android Market’i nihayet Türklere de açılıyor

Google’ın Android işletim sistemli mobil cihazlara yönelik uygulama mağazası Android Market, bu yıl resmen Türkiye’deki kullanıcılara da açılacak. Böylece Türkiye’den tüm Android (ücretli veya ücretsiz) uygulamalara erişilebilecek. 170 bini ücretli ve 280 bini ücretsiz olmak üzere toplam 450 bini aşkın uygulamayı içeren Android Market’in bu yıl Türkiye’de de kullanıma sunulacağını açıklayan Google Android Platformu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Richard Turner, “Türk firmaları da bu hizmeti heyecanla bekliyordu. Yıl sonuna kadar Android Market Türkiye’de de aktif hale gelecek” dedi.

 

'Sebit ile çalışıyoruz'

Mobil Dünya Kongresi’nde sorularımızı yanıtlayan Turner, FATİH Projesi’ni heyecan verici olarak niteleyerek, içerik üretimiyle ilgili olarak Türk Telekom şirketi Sebit ile çok yakın çalıştıklarına dikkat çekti.

 

'Yıl sonuna kadar hazır'

Google’ın Android Platformu’nun direktörü Turner, müjdeyi verdi. Yarım milyon uygulama sayısına dayanan Google’ın Android Market’i, bu yıl resmen Türkiye’de de kullanıma açılacak.

 

F klavye yüklü gelecek

Türkçe f klavyeye uyumlu sanal tuş takımının türkiye’deki hükümet yetkilileri ve ilgili bakanlık tarafından da talep edilen bir konu olduğuna değinen Turner, “Türkçe f tuş takımı sadece FATİH Projesi’ndeki tabletler için değil, tüm android platformundaki cihazlar için geçerli olacak. Türkçe seçenekler arasında f tuş takımı da yer alacak. Sadece öğrenciler değil, tüm türk tüketiciler bu kolaylıktan faydalanacak” diye konuştu.

 

Hazırlayan: Necdet Çalışkan

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 1528

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 1010

 • Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?
  Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?

  Süresi : İzlenme : 536

 • Pancake nasıl yapılır?
  Pancake nasıl yapılır?

  Süresi : 03:19 İzlenme : 1595

 • Yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır?
  Yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 979

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön