Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Anneler Günü'nü boykot edecekler!

Aktivist, eski model Christy Turlington liderliğinde ünlü, ünsüz tüm anneler, 13 Mayıs'ta kutlanacak Anneler Günü'nü protesto edecekler.

Anneler Günü'nü boykot edecekler!

Geçtiğimiz hafta yayınladıkları videoda Turlington, birkaç ünlü ve sıradan anne, sizleri o gün için yapılacak hiçbir şeyi kabul etmemeye, o günü kutlamamaya davet ediyor.

8 yaşındaki Grace ve 6 yaşındaki Finn'in annesi Turlington, liderliğinde anneler bu günü boykot edecekler. Turlington'a 2010'da kurduğu “Every Mother Counts” derneğinin düzenlediği kampanyada eşlik eden isimler arasında   Kelly Rutherford, Debra Messing, Blythe Danner ve Jennifer Connelly var. Kampanyalarının ismi ise “Anneler Günü Yok” yani “No Mohers Day”.


"No Mothers Day" videosunu izlemek için tıklayın...Dikkat çekmek istedikleri asıl nokta ise her sene doğum sırasında yaşanan aksilikler nedeniyle 358.000 anne adayının hayatını kaybediyor olması. Film, Turlington'ın eşi Ed Burns tarafından hazırlanmış. Video'da hiçbir telefonu kabul etmemeniz, Facebook durumunuzu güncellememeniz ve bu güne yönelik herşeyin karşısında sessiz kalmanızı istiyorlar.

Video da anneler mesajlarını "Yokluğum, herkese bir anne olmadığında ne kadar özlendiğini gösterecek" diyerek veriyorlar.

Turlington Burns'un bu konuyla alakalı olması ise kızı Grace'in doğumu sırasında plasentasının doğal olarak açılmamış olması. Daha sonrasında doğum sırasında bu gibi nedenlerden dolayı hayatını kaybeden anneler için çalışmaya başlamış. Turlington "Herkes benim kadar şanslı değil" diyor.

Daha önce “No Woman, No Cry” adında bir belgesel çekerek dünya çapında hamile kadınların gerekli sağlık hizmetlerini almalarının ne kadar zor olduğunu anlatmıştı.


"No Woman, No Cry " belgeselin fragmanı için tıklayın...


Dünya çapında doğum sırasında ölümler daha iyi bir eğitimle engellenebileceğini söylüyor Turlington. “ Every Mother Counts” ise hazırladıkları projeleri hayata geçirebilmek için bağış toplayarak ilerliyor. Bu projelerin arasında Kongo Cumhuriyeti'ne yeni sağlık kuruluşları açmak ve Kenya'daki sağlık çalışanlarının annelere ulaşmasını sağlamak var.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2262

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 5210

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 6498

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 1746

 • Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?
  Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?

  Süresi : İzlenme : 1090

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön