Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

10 kadından 4'ü cinsel tacize uğruyor!

İngiltere'de yapılan araştırma sonuçları oldukça çarpıcı!

10 kadından 4'ü cinsel tacize uğruyor!

Ülkemizde her gün onlarca hatta binlerce kadının başına gelen cinsel taciz, intihara bile sebep olabiliyor. İngiltere'de yapılan araştırmada geçtiğimiz sene 10 kadından 4'ünün sokaklarda tacize uğradığı ortaya çıkmış.

YouGov'un 1,047 kişiyle yaptığı araştırma sonucu 18 ile 34 yaş arasındaki kadınların %43'ünün sokakta cinsel tacize uğradığı saptanmış.

Kadınlara karşı şiddeti engelleme örgütü olan Evaw sorumlusu Holly Dustin yaptıkları araştırma sonuçlarına dayanarak cinsel tacizin çok yaygın olduğunu ve kadınların bu sebeplerden dolayı yalnız gezmek ve seyahat etmek istemediklerini açıkladı. Konuştukları kadınlarının birçoğunun kötü bir hikayesi olduğunu da belirten Dustin, sadece kadınların değil 12 yaşındaki çocukların dahi cinsel tacize maruz kaldığı belirtti.

Araştırma sonuçlarına göre toplu taşıma araçlarında cinsel tacize uğrayan 18-24 yaş arasındaki kadınların oranı %31 ve 25-34 yaş arasındakilerin oranı ise %21.

Fiona Elvines'in yaptığı açıklamaya göre kadınlar bu duruma alışıklar buna göre dışarı çıkıyorlar ve bu olaylar kendine olan güvenleri ve beden dillerine olumsuz etki ediyor.

Bu konuda dünya çapında çalışan Hollaback organizasyonunun 50 şehirde 17 ülkede hikayelerini ve fotoğraflarını paylaşan aktivistleri var.

Bu durumu bende yaşadım, kendimi yalnız hissediyorum diyenlerdenseniz, ülkemizden de aktivistlerin bulunduğu organizasyon sokak tacizcilerine açtıkları savaşta diyorlar ki: "İstanbul Sokak Tacizine Son Verecek Gücün Var!", sloganları ise "Canımız sokakta!"

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 310

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 175

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 246

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 404

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 474

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön