Kendi başınıza zaman geçirmek için 4 öneri!

Kendi başınıza eğlenebilir, yalnızken kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Şimdi size kendinizin en iyi arkadaşı olma konusunda bazı tüyolar vereceğiz.

Kendi başınıza zaman geçirmek için 4 öneri!

Bir insanın hayatta güvendiği arkadaşlarının olması önemlidir. Arkadaşlar sizi iyi hissettirirler ve sizi severler. İnsanın kendisine iyi davranması, kendinin arkadaşı olması da eşit düzeyde önemlidir.

Kendi başınıza eğlenebilir, yalnızken kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Şimdi size kendinizin en iyi arkadaşı olma konusunda bazı tüyolar vereceğiz.

Kendi başınıza dışarı çıkın!
Kendinizle gitmek yerine neden birinin size dışarı çıkarmasını bekleyesiniz? Müze, kafe, restaurant gibi denemeyi istediğiniz bir yer varsa bu yalnız çıkma için harika bir deneyim olabilir. Etrafında sürekli insanların olması eğlencelidir ancak kendinizle dışarı çıkarak onu sadece sizin istediğiniz için yapmak kendinizi iyi hissettirecektir.

Kendinize günlük övgüler yapın!

Güzel, akıllı, eğlenceli, farklı olduğunu duymak herkesi mutlu eder. Bu övgüleri sadece etrafınızdaki kişilerden duymak yerine aynı zamanda bu konuda kendinizin destekleyici olun. Bugünden itibaren her gün kendinizde sevdiğiniz bir şey yazmaya başlayın. Bunları uygulayın, kendinizle ilgili hep güzel şeyler hissedeceksiniz.

Aktif olun ve önce sağlığınız düşünün!

Kendinizin arkadaşı olmanın en iyi yolu sağlıklı yaşama odaklanmaktır. Aktif olmak (günde 30 dk. yürümek bile iyi bir başlangıçtır) kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sağlıklı beslenmeyi önceliğiniz yapmak gerekir.

Kendinizde sevdiğiniz şeye odaklanın!

Kendinizle ilgili negatife özelliklere odaklanmak kolay olandır. (çok kısayım, şişmanım vs. gibi) kendinizin arkadaşı olmada önemli olan nokta negatife yerine pozitife odaklanmaktır. Kendinizde en çok hangi özelliği seviyorsunuz? Mizah anlayışını mı? İyi bir dinleyici olduğunuz gerçeğini mi? Saç şeklinizi mi? Etrafınızda binlerce güzel olan şey var. Bunlara odaklanma zamanı.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Ton balıklı börek nasıl yapılır?
  Ton balıklı börek nasıl yapılır?

  Süresi : 01:29 İzlenme : 197

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 343

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 261

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 421

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 489

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön