''Sihirli Gözlük'' 2014 yılında piyasaya çıkıyor!

ABD’li teknoloji devi Google’ın nisan ayında tanıttığı gözlük olarak takılabilen bilgisayarı Project Glass, 2014 yılında tüketici ile buluşacak.

''Sihirli Gözlük'' 2014 yılında piyasaya çıkıyor!

Şirketin kurucularından Sergey Brin, bu yıl beşincisi düzenlenen yıllık gelişim konferansı Google I/O’da, Google Glass Explorer Edition’u geliştiricilere tanıttı. Brin, etkinliğine katılan ABD’deki geliştiricilerin 1.500 dolara satılacak gözlükler için ön sipariş verebileceğini kaydetti. 6 bin kişinin tamamı sipariş verdi. Brin, tüketicilerin ise en erken 2014 yılında gözlüğe ulaşabileceğini kaydetti.

San Francisco’daki konferansta Nexus 7’nin yanı sıra Google Nexus Q’yu da tanıtarak sürpriz yapan Google, Project Glass için etkileyici bir sunum yaptı.Paraşütle atlayan 3 Google çalışanının yere inişleri, gözlüklerinden canlı olarak salona aktarıldı. Tanıtım Sergey Brin tarafından tamamlandı. Kullanıcısına sokakta yürürken şehrin haritasını, arkadaşlarının bulunduğu yeri gösteren, hava durumunu aktaran Project Glass’la sesli chat yapmak da mümkün.

Sırada insan beynini taklit eden bilgisayar var!

Project Glass ile şoförsüz otomobilin yaratıcısı Google X, insan beynini taklit eden bilgisayar üzerinde çalışıyor. Google’dan yapılan açıklamaya göre 16 bin işlemciyle insan beyni örnek alınarak yapılan bilgisayardan Youtube’daki videolardan, kediyi tanıması istendi. Kedinin ne olduğunu bilmeyen bilgisayarın videolar sayesinde kediyi tanıması sağlandı. Proje ile bilgisayarın aynı insan beyni gibi öğrenmesi amaçlanıyor.

 

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kolay muzlu kup tarifi
  Kolay muzlu kup tarifi

  Süresi : 01:23 İzlenme : 534

 • Evde çikolata topları nasıl yapılır?
  Evde çikolata topları nasıl yapılır?

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1092

 • Jöleli limon dilimleri
  Jöleli limon dilimleri

  Süresi : 01:13 İzlenme : 378

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 858

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 851

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön