Ömer Kızıltan'ın yeni filmi "Beni Unutma"

Filmde “En fazla ne kadar sevebilirsin?” deniyor. Film bitip salondan çıktığınızda, daha başka sorular takılıyor aklınıza.

Ömer Kızıltan'ın yeni filmi "Beni Unutma"

Özer Kızıltan’ın yönettiği, Burak Göral’ın yazdığı “Beni Unutma”, başrollerdeki Açelya Devrim Yılhan ve Mert Fırat’ın başarılı oyunlarıyla dikkat çekiyor. Film aşkta en zorlu sınavlardan birini yaşayan genç bir çiftin öyküsünü anlatıyor.

 

Filmin tanıtımlarında “En fazla ne kadar sevebilirsin?” deniyor. Film bitip salondan çıktığınızda, daha başka sorular takılıyor aklınıza.

 

Mesela, aşkta yaşanabilecek en zor ayrılık deneyimi hangisidir? Sinan’ın (Mert Fırat) Ebru’ya (Tuba Ünsal) yaptığı gibi, bir erkeğin nişanlısını evlilik hazırlıklarının son aşamalarında, annesinin önünde, bir mobilya mağazasında terk edip gitmesi midir? Yoksa Olcay’ın (Açelya Devrim Yılhan) başına geldiği gibi, gayet iyi giden bir ilişki sırasında sevgilinizi (Kenan Ece) bir başka kadınla basmanız mı?

 

Peki ya, Sinan’ın Olcay’la yaşayacağı ve bir yaşam sınavına benzeyen o zorlu deneyim? En zoru terk edilmek değil de, unutulmak mıdır?

 

Geçmiş hatalar

“Beni Unutma”, son dönemde çekilen ve şehirli üst orta sınıfın gönül meselelerini ele alan ilk filmlerden biri değil. Ama bunların ilgiye değer olanlarından biri. Dergi sayfalarından çıkmış evlerde yaşayan, şık ofislerde çalışan bu insanlar için aşk birincil derecede önem taşıyor. Sinan ile Olcay’ı bir araya getiren de, neredeyse bir yıldırım aşkına vesile olan bu gerçek aşk arayışı...

 

Sevgililerini de zaten ideal aşka inançlarından ötürü terk ediyorlar. “Beni Unutma”, tüm bu açılardan, 1970 yapımı “Love Story” (Aşk Hikayesi) ekolünde, seyircisini ağlatmaya aday, romantik bir aşk filmi.

 

Farklı olan yanı, “geçmiş”e bakışı. Ne kadar kurtulmaya çalışırsanız çalışın geçmiş, hiç beklemediğiniz bir anda ve yerde karşınıza çıkıveriyor. Karakterler geçmişte yaptıkları hatalarla yüzleşiyor, vicdani hesaplaşma yaşıyorlar. Eski sevgililer hayattan çıkartılsa da, hafızalardan silinip atılamıyor... Burak Göral’ın senaryosu çok fazla diyaloğa yer verip, her şeyi sözle anlatmak istiyor ama seyircinin ilgisini ayakta tutmayı da başarıyor. Yönetmen Özer Kızıltan, rahat ve akıcı bir anlatım tutturuyor. Ama karakterler biraz fazla göz yaşı döküyor, neredeyse seyircinin yerine ağlıyor. Olcay - Sinan aşkının “muhteşemliği” de gereksiz yere gözümüze sokuluyor. Ama her ikisi de perdede yaşayan, canlı karakterler. Bunda oyuncuların payı büyük. Açelya Devrim Yılhan, Olcay karakterinin farklı psikolojik safhalarını incelikle canlandırıyor, filmin dönüm noktalarında üstlendiği anahtar rolün altından kalkıyor. Mert Fırat, dışadönük bir karakter olan Sinan’ı “büyük oynama” tuzağına düşmeden yorumluyor. Hastane sahnesinde seyircinin dahi kafasını karıştırmayı beceren Tuba Ünsal ve sonlara doğru devreye giren Kenan Ece, performanslarıyla “filmde keşke daha çok yer alsalardı” dedirtiyorlar. “Beni Unutma” iyi yönetilmiş ve iyi oynanmış bir film. Duygusal bir aşk öyküsü seyretmek isteyenler için ideal bir seçim olabilir.

 

Hazırlayan: Mehmet Açar

 

Beni Unutma

 


Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Çin yemeği tarifi
  Çin yemeği tarifi

  Süresi : 00:59 İzlenme : 105

 • Tiramisu nasıl yapılır?
  Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 817

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 660

 • Ton balıklı börek nasıl yapılır?
  Ton balıklı börek nasıl yapılır?

  Süresi : 01:29 İzlenme : 463

 • Ekmek arası mini köfteler
  Ekmek arası mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 635

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön