Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Masumiyet Müzesi 28 Nisan’da

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi’’ isimli romanından esinlenilerek Beyoğlu Çukurcuma’da hayata geçirilen ve bu özelliğiyle dünyada ilk olan müze, 28 Nisan’da kapılarını ziyaretçilere açacak.

Masumiyet Müzesi 28 Nisan’da

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi’’ isimli romanından esinlenilerek Beyoğlu Çukurcuma’da hayata geçirilen ve bu özelliğiyle dünyada ilk olan müze, 28 Nisan’da kapılarını ziyaretçilere açacak. Müzenin tanıtım toplantısına katılan Orhan Pamuk, müzenin farklı olduğunu dile getirerek, “Bu müze, yaşanan bir hayatı saptıyor. Kemal ile Füsun’un aşkı ve özel yaşamı var burada’’ dedi.

 

Dünyada ilk!

Müzenin açılacağı günü 4 yıldır beklediğini, ancak sürekli ertelendiğini anlatan Pamuk, 1990’ların ortasında, romanı yayımladığı gün müzeyi de açmayı düşündüğünü belirterek 1999’da müzenin kurulduğu binayı aldığını söyledi. Alanında dünyada ilk olan müze, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un 2008 yılında yayımladığı Masumiyet Müzesi adlı romanından esinlenilerek hayata geçiriliyor. Orhan Pamuk romanında, Kemal’in sevgilisi Füsun’un eşyaları nasıl topladığını ve onları müzeye hangi mantıkla yerleştirdiğini anlatıyor. Beyoğlu Çukurcuma’daki 115 yıllık binada kurulan müzede, 1950-2000 yıllarında İstanbul’daki gündelik hayatı temsil eden eşyalar sergilenecek. Müzedeki, romanın 83 bölümünü temsil eden 83 kutuda sinema biletlerinden kibritlere, likör şişelerinden kapı kulplarına, minik biblolardan fotoğraflara binlerce eşya sergileniyor. Müze, 28 Nisan’dan itibaren salı ve pazar saat 10.00–18.00 saatleri arasında,  cuma günleri ise saat 20.00’ye kadar ziyarete açık olacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 284

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 155

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 234

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 395

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 466

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön