Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

İşte dünyanın en zengin yazarı!

Forbes Dergisi, gerilim romanları yazarı James Patterson’un geçen yılın en çok kazanan yazarı olduğunu açıkladı. Patterson’un 14 yeni kitabından 94 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor...

İşte dünyanın en zengin yazarı!

Gerilim romanları yazarı James Patterson, Forbes Dergisi’nin en çok kazanan yazarlar listesindeki birinciliğini koruyor. Geçen yıl 84 milyon dolarla listede birinci olan James Patterson’un bu yıl da en çok kazanan yazar olduğu açıklandı. 65 yaşındaki Patterson’un 2011-2012’de yayımladığı 14 yeni kitabından 94 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor. Forbes’un en çok kazanan yazarlar listesinin ikinci sırasında ise “Kara Kule” serisinin yeni bölümünden elde ettiği 39 milyon dolar gelirle Stephen King yer alıyor. Üçüncü sırada, 33 milyon dolarla “Stephanie Plum” adlı gerilim serisinin yazarı Janet Evanovich bulunuyor. “Harry Potter” serisinin yazarı J.K. Rowling ise, yetişkinler için yazdığı ilk kitabı “The Casual Vacancy”den elde ettiği 8 milyon dolarla listenin 11. sırasında yer buldu. Kitaptan uyarlanan filmin gelecek ay vizyona girmesi bekleniyor. Filmi büyük gişe başarısı kazanan “Alacakaranlık Kuşağı”nın yazarı Stephenie Meyer da 13. sırada yer aldı. Forbes Dergisi en çok kazanan yazarları Nielsen BookScan grubunun yazarlar, menajerler ve yayıncılardan derlediği verilere göre hazırladı.

Alex Cross serisi...
1947 doğumlu James Patterson, daha çok Alex Cross karakteri etrafında şekillenen romanlarıyla tanınıyor. Washington Polis Departmanı’nda ve FBI’da adli psikologluk yaptıktan sonra özel psikolog ve devlet danışmanı olarak çalışan Alex Cross, Patterson’un çok satan seri romanlarının kahramanı. 1996 yılına dek reklamcılık sektöründe çalışan Patterson’un romanları Wikipedia’ya göre dünya çapında 250 milyon kopya sattı. Patterson’un bir başka özelliği de yardımcı yazarlarla çalışması. James Patterson’un Türkçe’de farklı yayınevlerinden çıkmış, “Kâbus”, “Cadı ve Sihirbaz”, “Yaşamak İçin Kaç”, “Yanlış Bir Adım”, “7. Cennet”, “Bikini”, “6. Hedef” gibi birçok kitabı bulunuyor.

Listedeki ilk 10! 
1. James Patterson - 94 milyon dolar
2. Stephen King - 39 milyon dolar
3. Janet Evanovich - 33 milyon dolar
4. John Grisham - 26 milyon dolar
5. Jeff Kinney - 25 milyon dolar
6. Bill O’Reilly - 24 milyon dolar
7. Nora Roberts - 23 milyon dolar 8. Danielle Steel - 23 milyon dolar
9. Suzanne Collins - 20 milyon dolar James Patterson
10. Dean Koontz - 19 milyon dolar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 185

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 94

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 201

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 364

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 448

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön