Altın Portakal’a “Sultan”lı açılış!

Türk sinemasının “Sultan”ı Türkan Şoray, 49. Altın Portakal Film Festivali’nin geleneksel kortejine katılacak ve açılış töreninde Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü alacak.

Altın Portakal’a “Sultan”lı açılış!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6–12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal FilmFestivali kapsamında yer alan Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne Türkan Şoray değer görüldü. Türkan Şoray’a ödülü, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın tarafından 6 Ekim’deki Açılış ve Onur Ödülleri Töreni’nde sunulacak.

 

7 Ekim’de Antalya Kültür Merkezi önünden başlayıp Büyükşehir Belediyesi önünde son bulacak geleneksel festival kortejine katılacak olan Türkan Şoray,Mustafa Akaydın’la birlikte kortejin en önünde halkı selamlayacak. Atilla Dorsay’ın hazırladığı Türkan Şoray Fotoğrafları sergisinin açılışına da katılacak olan Şoray, Akdeniz Üniversitesi’nde adına düzenlenecek bir söyleşinin de konuğu olacak.

 

Oyunculuğu yanında yönetmenlik ve senaryo yazarlığı da yapmış olan Türkan Şoray, son dönemde Müjdat Gezen Kültür Merkezi’nde sinema dersleri veriyor. Şoray, festival kapsamında Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine de ders verecek. İletişimFakültesi’nde düzenlenecek söyleşide Şoray öğrencilere sinema ve oyunculuk konusundaki deneyimlerini aktaracak.

Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Pişirmeden pasta nasıl yapılır?
  Pişirmeden pasta nasıl yapılır?

  Süresi : 01:07 İzlenme : 1651

 • 3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?
  3 malzemeli tatlı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:00 İzlenme : 2304

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 2014

 • Yulaflı şekersiz puding tarifi
  Yulaflı şekersiz puding tarifi

  Süresi : 01:16 İzlenme : 1006

 • Tulum peynirli pankek
  Tulum peynirli pankek

  Süresi : 00:54 İzlenme : 1657

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön