Son eklenen haberlerimizden anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Hatice Şendil: “Dila Hanım aksiyonun erkek işi olmadığını gösterecek!”

Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın kült filmlerinden “Dila Hanım” dizi oluyor. Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil’in rol aldığı dizi, cuma akşamı görücüye çıkıyor. Şendil, “Bu rolle Türkiye’de aksiyonun erkek işi olmadığını göreceğiz” diyor.

Hatice Şendil: “Dila Hanım aksiyonun erkek işi olmadığını gösterecek!”

Uzun süredir tanırım Hatice Şendil’i. Gerçekten oyunculuğa gönlünü koyan biri olduğunun en yakın şahitlerinden biriyim. “Dila Hanım”olma sürecinde de hep yanındaydım. At binme dersleri aldı, sahnelere tek tek çalıştı. Ben de önceki gün Adana’daki “Dila Hanım” setine konuk oldum. Pozantı’da çekilen birinci bölümün final sahnesinde kurulan büyülü dünyadan da ne yalan söyleyeyim etkilendim. Ama merak ettiğim şey; Gülhayat gibi bıçak sırtı bir rolden sonra Hatice Şendil’in oyunculuk performansıydı. Canlı canlı izledim. O çoktan Dila Hanım olmuş bile... Modern bir aşk masalını günümüze uyarlayıp anlatacakları için de çok heyecanlı. Hatice Şendil’le Adana’nın sıcağında, yoğunset ortamında, bir yanımızdan tren geçerken samimiyet kokan bir söyleşi yaptık. Karşınızda modern Dila Hanım...

 

Hatice, “Karadağlar”da gerçekten senden nefis bir oyunculuk performansı izledik. Ardından neden yok oldun?

Aslında sadece bir sezon ekranda olmadım. Çünkü Gold Film’le beraber yürümeye karar verdik. “Karadağlar”dan sonra birçok proje geldi. Ama doğru ve içime sinen proje olması için bekledim.

 

“İyi projedeysen iyi oyuncusun!”

Şu maskülenlik mevzuuna da bir dalalım. Dila karakteri bizi dizi- lerde pek alışık olmadığımız bir kadın figürüyle mi tanıştıracak?

Bizim dizilerimizde genellikle drama oynayan kadın oyuncular birinin ardından ağlayarak, cam kenarında gözyaşı dökerek ya da tam tersi dişiliğini ve cazibesini kullanarak işleri çözüyor. Oysa Dila çok farklı. Çok iyi ata biniyor, inanılmaz sert ara ba kullanıyor, sila hıda yanından ayırmıyor. Her türlü aksiyon sahnesinde Dila ’yı görebiliriz. O nedenle bu rolle Türkiye’de aksiyonun erkek işi olmadığını göreceğiz.

 

Projenin adı “Dila Hanım.” Üzerinde sorumluluk hissediyor musun?

Hepimiz hissediyoruz. Ama bu sorumluluk beni mutlu ediyor. Zor bir iş yaptığımızın farkındayız. Ama biz Dila’nın nasıl Dila Hanım olduğunu anlatıyoruz. İdealist bir avukatın feodal düzen karşısında nasıl çaresiz kaldığına, acısına, hüznüne ve imkânsız aşkına tanıklık edeceğiz.

 

“Dila Hanım” senin kariyerinde zirveye çıkma projesi olabilir mi?

Sektörde gördüğüm bir şey var. Dizinin başarısı senin de başarın oluyor. Nasıl bir performans gösterdiğinin önemi yok. Bu oyuncular için handikap. İyi bir projede yer alırsan iyi oyuncu oluyorsun.

 

Röportaj: Oya Doğan

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Baget ekmek içerisinde mini köfteler
  Baget ekmek içerisinde mini köfteler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 135

 • Poşe yumurtalı tonlu yufka
  Poşe yumurtalı tonlu yufka

  Süresi : 01:29 İzlenme : 60

 • Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?
  Taze soğanlı mısır ekmeği nasıl yapılır?

  Süresi : 01:04 İzlenme : 168

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 333

 • Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?
  Kavanozda Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 437

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön