Her şeyin bir sebebi var…

 İster inanın ister inanmayın ama bu bir gerçek…

 

Bu gerçeği kabul ettiğinizde, bu açıdan bakmayı ve yaşamayı denediğinizde, hayatın size sunduklarını daha kolay göğüslüyorsunuz.

 

Büyük bir aşkla, neredeyse bir yıldır evliliğe hazırlanan arkadaşım Begüm’ün düğüne iki gün kala ilişkisini bitirmesinin şaşkınlığını yaşarken bu muhteşem yazı çıktı karşıma...

 

Yudum’dan gelen bu yazıyla moral bulduk!

 

Hayata dair çok güzel tüyolar var içerikte; egonuzu sevgiyle rafa kaldırıp önünüze bakmayı öğreniyorsunuz, bir de geçmişte yaşananları yargılamayı bırakmayı…

 

İşte size de farklı bir bakış açısı kazandıracağını umduğum ders ve mesajlarla dolu Hint felsefesinin altın kuralları;

 

İlk kural: Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur; hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler. 

 

İkinci kural: Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiçbir şey, hem de hiçbir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. “Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı” gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır,  dersimizi alalım ve ilerleyelim diye! Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir…

 

Üçüncü kural: İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç! Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

 

Dördüncü kural: Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir. Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir. 

 

Kendine iyi bak!

 

Tüm kalbinle sev!

 

Sonuna kadar hayatın tadını çıkar!

 

Hayatındaki her gün bir hediyedir; kıymetini bil!

 

Eee hadi o zaman…

Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Petshop mu barınak mı?
  Petshop mu barınak mı?

  Süresi : 04:07 İzlenme : 1525

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 2571

 • Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek azalır mı?
  Karın yağları beslenme tarzı değiştirerek...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 4934

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1624

 • Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?
  Çocuğunuz teknoloji bağımlısı mı?

  Süresi : İzlenme : 285

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön