Ortak dertler

Son zamanlarda o kadar yoğun duygulara şahit oldum ki seanslarımda, bir sürü hayatı bir anda yaşar gibiydim. Benimle hayatlarından kesitler paylaşan insanların birbirinden farklı deneyimleriyle yoğruldum. Var gücümle yüzlerini gülümsetmeye çabalayıp durdum, çoğu zaman da bunu başardım, çok şükür. Ama tuhaf bir durgunluk geldi bana sonra, hüzünlendim tüm insanlar adına. O kadar ortak dertlerimiz var ki , ve bunların o kadar büyük bir kısmı sevgi arayışından ve kendini tanımamaktan kaynaklanıyor ki, ister istemez “nerde yanlış yapıyoruz?” diye sorguladım.

 

Önümüzdeki haftalarda bu konudaki  görüşlerimi  paylaşmaya başlamak istiyorum sizlerle. Ortak dertlerimize ışık tutacağım... Belki biraz da olsa, başka hayatlara da dokunurum ve “ayyyynı ben!” dedirtirim birilerine de, ruha şifa getirecek yeni farkındalıklar yaratırım umuduyla. Amacım, niyetim bu. “Ortak dertler” başlığı altında türlü türlü alt başlık olacak yani... Seanslarda yaşanan çözülümlerle yüzeye çıkan, adı konulunca halledilmesi mümkün olan konulardan söz edeceğim.

 

Yaş, eğitim düzeyi, cinsiyet gözetmeyen hatalardan, bakış açılarından, davranışlardan, deneyimlerden bahsedeceğim. Onca insanla kesişti yolum, onca insana yolculuğunda “yoldaş” olma şansım oldu ki, birlikte keşfettiğimiz güzellikleri, uyanışları, farkındalıkları, bunları yaşayamayanlarla da paylaşmayı ister oldum. Baktım ki konular çok ortak ve ufak nüanslar olsa da temel ihtiyaçlar ve arayışlar aynı... Hemen hemen bütün olaylarda ve ilişkilerde kilit noktası insanın kendisiyle kurduğu ilişki oluyor. Çocuklukta bilinçsizce alınan kararlar, kadın-erkek ilişkilerinde yaşanan olumsuz deneyimler, aileden aktarılan bozuk davranış ve düşünce kalıpları, özgüven eksikliği, ilişki bağımlılığı, onaylanma ihtiyacı gibi birçok konu önce bireyi, sonra ilişkilerini zedeliyor. Yeri geldikçe hepsine değineceğim...

 

Sizlerden de bir ricam olacak. Bu ışık altında bahsetmemi, yer vermemi istediğiniz konular varsa, lütfen bana dilediğiniz zaman e-mail atın ve bilmek, irdelemek istediğiniz konuların neler olduğunu benimle paylaşın. Siz de katılırsanız bu yolculuk daha da zenginleşecek ve güzeleşecek benim için. Bu yüzden , şimdiden teşekkür ederim.

 

Sevgiyle kalın,

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?
  Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?

  Süresi : İzlenme : 1787

 • Çin yemeği tarifi
  Çin yemeği tarifi

  Süresi : 00:59 İzlenme : 406

 • Tiramisu nasıl yapılır?
  Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 979

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2873

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 4407

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön